Jump to content

Samsung CLP-300


stefantelefan

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

 

Dostałem i uruchomiłem po dość długim czasie stania, drukarkę Samsung CLP-300. 

Niestety wydruki pozostawiaja wiele do życzenia co widać na załączonym obrazku.

Ale po kolei. 

Po pierwszym uruchomieniu drukarki, wydruki były mocno zanieczyszczone żółtym tonerem (w sensie były np. żółte poziome pasy na wydrukach). Z kolei przy wydrukowaniu, np. obrazka w którym było sporo żółtego koloru, wydruk wychodził szary, a "obrazek" w kolorze żółtym zostawał na pasie transferowym. Normalnie na pasie był żółty toner w kształcie obrazka.

Tonery zostały wymienione... A pas wyczyszczony (IPA)

Bęben światłoczuły był czyściutki.

 

Teraz znowu pojawiły się pionowe pasy... I dla odmiany te pasy pozostają również na bębnie...

Na załączonym obrazku widać pionowe pasy na wydrukach w których są też "cienie" z poprzednich wydruków.

Bęben do wymiany? Czy pas? 

Czy na podstawie poniższego zdjęcia mógłbym prosić o potwierdzenie (albo wskazanie innej przyczyny niż moje przypuszczenia)

Będę serdecznie zobowiązany za pomoc, bo chciałbym żeby ta drukarka jeszcze troszke popracowała.

 

6dd40c2c5aafba28med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
Możliwe, że bęben jest przepełniony tonerem odpadowym. IPA nie nadaje się do czyszczenia pasa- pas jest wykonany z tworzywa sztucznego, a listwa zbierająca jest gumowa- IPA jest mocno inwazyjna, nie nadaje się do czyszczenia plastiku i gumy. Pozdrawiam- DrTusz

Dzień dobry wszystkim.

 

Dostałem i uruchomiłem po dość długim czasie stania, drukarkę Samsung CLP-300. 

Niestety wydruki pozostawiaja wiele do życzenia co widać na załączonym obrazku.

Ale po kolei. 

Po pierwszym uruchomieniu drukarki, wydruki były mocno zanieczyszczone żółtym tonerem (w sensie były np. żółte poziome pasy na wydrukach). Z kolei przy wydrukowaniu, np. obrazka w którym było sporo żółtego koloru, wydruk wychodził szary, a "obrazek" w kolorze żółtym zostawał na pasie transferowym. Normalnie na pasie był żółty toner w kształcie obrazka.

Tonery zostały wymienione... A pas wyczyszczony (IPA)

Bęben światłoczuły był czyściutki.

 

Teraz znowu pojawiły się pionowe pasy... I dla odmiany te pasy pozostają również na bębnie...

Na załączonym obrazku widać pionowe pasy na wydrukach w których są też "cienie" z poprzednich wydruków.

Bęben do wymiany? Czy pas? 

Czy na podstawie poniższego zdjęcia mógłbym prosić o potwierdzenie (albo wskazanie innej przyczyny niż moje przypuszczenia)

Będę serdecznie zobowiązany za pomoc, bo chciałbym żeby ta drukarka jeszcze troszke popracowała.

 

6dd40c2c5aafba28med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...