Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza drukarka laserowa


 • Please log in to reply
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Michal.K

Michal.K

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 3 Postów:

Napisany 26 November 2020 - 18:24 PM

Witam. Potrzebuję pomocy, sugestii i dobrej rady przy wyborze drukarki laserowej monochromatycznej w cenie do 450 zł.
 
Od drukarki oczekuję przede wszystkim niezawodności przez minimum 10 lat i możliwości drukowania z telefonu. Zainteresowałem się modelem HP LaserJet 107w który ma wbudowane wi-fi. Chciałbym zapytać, czy w przypadku tego typu urządzeń, można od razu (po wyjęciu z pudełka) drukować za pomocą telefonu (aplikacji producenta lub alternatywnej) bez konieczności instalowania jakichkolwiek sterowników w komputerze?
 
Czytałem różne artykuły, gdzie opisywane były przypadki, w których firma HP przoduje w metodach blokowania możliwości używania zamienników tonera. Chciałbym zapytać się, czy jest to nadal aktualna prawda, czy może coś na przestrzeni lat zmieniło się? Może ktoś używa podobnego modelu lub innego produktu HP i mógłby podzielić się opinią w tym temacie.
 
Również chciałbym zapytać o samą niezawodność produktów HP - czy są to dobrej jakości produkty, czy mogę oczekiwać niezawodnej pracy przez minimum 10 lat bez żadnych awarii? Czy model HP LaserJet 107w jest dobrym wyborem, a może powinienem zainteresować się produktami innej firmy niż HP (np ze względu na mniejsza awaryjność lub brak komplikacji przy stosowaniu zamiennika tonera)?
 
Nie drukuję zbyt wiele, więc szacuję, że 1 toner wystarczyłby mi na 3 - 5 lat (przy założeniu, że drukowałbym coś raz na 3 tygodnie). Tu pojawia się pytanie - czy drukarka może zablokować możliwość używania tonera np po 4 latach (gdy elektronika urządzenia "stwierdzi", że termin przydatności tonera dobiegł końca)? Również chciałbym zapytać, czy używanie takiego 4-letniego tonera jest bezpieczne dla drukarki?


#2 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

  Advanced Member

 • Moderators
 • 106 Postów:

Napisany 27 November 2020 - 09:39 AM

Cześć, mnóstwo pytań, a drukarek na rynku brak. Zacznę od tego, że urządzenia tego producenta pobierają aktualizację i któregoś dnia możesz po prostu uzyskać odmowę w tolerancji zamienników. W tej cenie niestety nie mam innych drukarek, ponieważ w ostatnim czasie sprzęty podrożały nawet dwukrotnie, a w hurtowniach brakuje sprzętu. Do drukowania z telefonu potrzebujesz aplikacji na telefonie, aby połączyć się z drukarką, a co do używania sprzętu przez 10 lat , to ciężko powiedzieć, teraz sprzęty działają raczej krócej. :) Jeśli dołożysz kilka stówek, uda się znaleźć coś bardziej opłacalnego i bez problemów z tolerancją zamienników. :)#3 Michal.K

Michal.K

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 3 Postów:

Napisany 27 November 2020 - 10:04 AM

Słyszałem, że aktualizację sterowników można wyłączyć. To jednak rozwiązałoby problem ale przy założeniu, że drukarka aktualizuje się tylko i wyłącznie poprzez sterownik wgrany w Windows (gdy jest połączona kablem do komputera). Jeżeli na komputerze nie instalowałbym jakichkolwiek sterowników i drukowałbym wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, czy jestem w stanie zapowiedz zaktualizowaniu się drukarki? Wiadomo - drukarka posiada Wifi, więc planuje ja podłączyć do sieci lokalnej i internetu. Tu pojawia się moje kolejne prytanie - czy ona może samoczynnie pobrać aktualizację z serwerów producenta i wgrać ją bez wiedzy użytkownika ( przy założeniu że jest połączona z siecią lokalną i internetem przez wifi)? #4 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

  Advanced Member

 • Moderators
 • 106 Postów:

Napisany 30 November 2020 - 08:31 AM

Jest możliwość aktualizacji samoczynnej natomiast jeżeli wyłączy się w ustawieniach drukarki automatyczną aktualizacje, to nie powinno nic pobierać. :)#5 Michal.K

Michal.K

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 3 Postów:

Napisany 01 December 2020 - 20:24 PM

Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zapytać o awaryjność urządzeń laserowych. Które produkty częściej wymagają wizyty w serwisie - HP czy może Brother?

Który z tych producentów kładzie większy nacisk na zabezpieczenia uniemożliwiające stosowanie zamienników?

 

Słyszałem również, że niektórzy producenci stosują nieuczciwe praktyki. Mianowicie toner w drukarce jest blokowany dokładnie po wydrukowaniu określonej wartości stron - np 500 1000 lub 1500 (w zależności od deklarowanej przez producenta "wydajności tonera"). Taka sytuacja podobno może mieć miejsce nawet jeżeli wskaźnik tonera pokazuje przykładowo 10%. Czy jest prawdą, że tego typu praktyki są stosowane?#6 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

  Advanced Member

 • Moderators
 • 106 Postów:

Napisany 02 December 2020 - 09:11 AM

Zdecydowanie polecam Brothera, zazwyczaj tolerują zamienniki, nie ma problemu z nimi, z Hp, czasami występuje blokada tolerancji zamienników. Dlatego polecam bardziej urządzenia firmy Brother. :)
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników