Jump to content

Kyocera FS-C5350


Robson_nowy

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukując lekarstwa na problem mojej drukarki napotkałem to forum i tu postanowiłem szukać pomocy.

 

Mam problem z wyżej wymienioną drukarka i nie mam pojęcia, co się dzieje. Wygląda to tak:

 

Kiedy drukuję czcionki, menu... (czerń) , to wydruki są idealne. Natomiast, kiedy drukuję stronę z ilością materiałów eksploatacyjnych (kolor), to na całej powierzchni kartki (na stronie z wydrukiem)
jest coś w rodzaju lekkiego tła w postaci prawie nie widocznych gęstych paseczków w kolorze czerwonym lub podobnym. Po prostu cała kartka jest lekko przydymiona tłem koloru. Nie jest normalnie biała.

Czyściłem dokładnie wszystko. Rozebrałem nawet przy pasie transmisyjnym (jeśli dobrze nazwałem) od czoła tą rolkę puchową z listwą zbierającą i wszystko idealnie wyczyściłem.
Cała drukarka starannie złożona i nic nie pomaga. Raz jest to bardziej, a raz mnie widoczne. Nieraz prawie niezauważalne, ale cały czas jest. nie mam kompletnie pojęcia, skąd bierze się ten toner na kartce. Po wyjęciu pas jest czysty na całości. Przynajmniej tak mi się wydaje. Fakt, że włożyłem używany toner czerwony niewiadomego pochodzenia. Może to jest przyczyna, a jeśli tak, to czy jest jakaś możliwość naprawy bez ogromnych kosztów w rodzaju wymiany całej sekcji od czerwonego koloru ? Proszę pomóżcie, jeśli ktoś wie, co jest na rzeczy. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Witam im dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

 

Prawdopodobnie to wina toneru. Przełożyłem do innej drukarki i problem jest podobny. Miałem też przypadek, kiedy wyjąłem całkowicie nowy toner niebieski i cała kartka od strony druku lekko zabarwiła się na niebiesko. Nie wiadomo, co to za toner :( 

Chyba że może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły... Dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...