Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z drukarką hp photosmart 5520.

hp photosmart 5520 czarny kolor

• Please log in to reply
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Raf145

Raf145

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 11 March 2020 - 20:01 PM

Witam, mam otóż problem z kolorem czarnym. Problem dokładniej ujmując polega na tym,że gdy chce coś wydrukować na czarno to drukarka mi wydaje pustą kartkę ( drukarka pracuje jakby normalnie drukowała). Co ciekawe wydrukowałem stronę diagnostyczną i tam czarny kolor normalnie jest. Dodam, że posiadam tusz zamiennik ( atrament ). Robiłem typowe rzeczy poprzez panel sterowania jak:wyrównanie pojemników, czyszczenie głowicy drukarki. W razie pytań o te zamienniki to są one nowe. Zdjęcie strony diagnostycznej - https://www.fotosik....c6d593dfd0614fc. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że parę dni temu rozbierałem ją w celu usunięcia tuszu z wnętrza drukarki. Spowodowane to było tym, że ktoś kiedyś chyba źle włożył tusz i się rozlał po drukarce. Proszę o pomoc.

#2 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

Advanced Member

• Moderators
  • 50 Postów:

Napisany 12 March 2020 - 15:01 PM

Cześć, podaj proszę jeszcze model drukarki.  Piszesz,  że wcześniej tusz się wylał, był to właśnie ten czarny? Możliwe, że wylał się i pojemnik jest pusty. Jeśli to nie wina pojemnika, musisz zanieść drukarkę na serwis, ponieważ zwykłe czyszczenie z poziomu panelu na drukarce, może nie wystarczyć, będzie potrzebne specjalistyczne czyszczenie głowicy.

#3 Raf145

Raf145

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 12 March 2020 - 17:25 PM

Model : photosmart 5524 (5520). Co do tego tuszu to tak wylał się czarny, jednakże po złożeniu dałem nowe tusze wszystkie. Po czym wydrukowałem stronę diagnostyczną ( jest w linku ), myślałem że wszystko jest w normie, lecz gdy chce coś wydrukować np z telefonu albo z laptopa to nie drukuje na czarny kolor. Dziwna sprawa, może to wina oprogramowania ( drukarka ma najnowszą aktualizację) ?

#4 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

Advanced Member

• Moderators
  • 50 Postów:

Napisany 13 March 2020 - 11:21 AM

Radzę zanieść drukarkę na serwis, tak specjalistycznie ją wyczyszczą, Myślę, że to główny powód. :)

#5 Raf145

Raf145

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 March 2020 - 13:31 PM

Ale gdyby to było zaschnięte to by nie drukowało w ogóle czarnego, a drukuje na karcie diagnostycznej. 

#6 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

Advanced Member

• Moderators
  • 50 Postów:

Napisany 13 March 2020 - 15:39 PM

Nie mając drukarki przed sobą ciężko mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Jeśli jesteś z Białegostoku to zapraszam z drukarką na serwis, sprawdzę co z nią się dzieje! :)

Ale gdyby to było zaschnięte to by nie drukowało w ogóle czarnego, a drukuje na karcie diagnostycznej. 

#7 Raf145

Raf145

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 March 2020 - 16:15 PM

Niestety nie jestem z Białegostoku. 

#8 Raf145

Raf145

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 15 March 2020 - 18:19 PM

Już po problemie, okazało się że musiałem ręcznie wyczyścić dysze głowicy.

#9 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

Advanced Member

• Moderators
  • 50 Postów:

Napisany 16 March 2020 - 07:57 AM

Cieszę się, że już jest dobrze! :)

Już po problemie, okazało się że musiałem ręcznie wyczyścić dysze głowicy.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników