Skocz do zawartości

Zdjęcie

Epson sx100 - nie drukuje magenta

• Please log in to reply
7 odpowiedzi na ten temat

#1 BasherX

BasherX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03 December 2015 - 07:36 AM

Witam.
Od kilku lat jestem posiadaczem drukarki Epson sx100, i przez te kilka lat - mimo że na zamiennikach - działała świetnie, co prawda niektóre dysze były zatkane, ale wtedy to mi nie przeszkadzało. Dopiero od tygodnia/dwóch nie drukował yellow, magenta i trochę cyan (wyłącznie kopie/druki w czarnym były robione).
A jako że potrzebowałem coś pilnie wydrukować w kolorze, no to czyszczenie systemowe, niestety bez poprawy. Dopiero po zastosowaniu płynu do udrażniania głowic Epson (www.tonerek.pl) wszystkie się przetkały, ale że skończył się tusz (magenta), a w zapasie nie miałem, no to 5 dni przestoju w drukowaniu. Wkładam nowy, test dysz i okazuje się, że nie drukuje kolor. No to dwa czyszczenia programowe i czyszczenie płynem do udrażniania i pomogło tylko na 2 z 3 kolorów, magenta dalej nie tknięta, mimo po wpuszczeniu płynu do głowicy i pozostawieniu na pół godziny też nic. I pytanie czy to zatkana dysza, czy uszkodzony katridż? Obecnie zostało go 30% (na oko). Mam w zapasie jeszcze dwa, ale nie chcę ich zużywać za szybko.
Prosiłbym o szybką pomoc.

#2 elementis50

elementis50

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 627 Postów:

Napisany 03 December 2015 - 12:15 PM

Może być tak że głowica jest uszkodzona elektronicznie lub zapowietrzona. I tak wiele "przeszła"

#3 BasherX

BasherX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 03 December 2015 - 13:23 PM

Dobra, z tym sobie poradziłem. Wadliwy kartridż i nie pobierał tuszu. Teraz mam kolejne pytanie, co lepsze? Zamienniki po 1,48 zł / szt. + 3,94 zł
Czy
Kartridże samoresetujące (250ml pigmentu, poj. 10ml) za 69,99 zł i później butle z pigmentem (250 ml) za 39,99 - 45,99 zł a wysyłka 9,50 - 12 zł
Co lepiej się opłaca?

#4 elementis50

elementis50

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 627 Postów:

Napisany 04 December 2015 - 10:28 AM

Jesteś pewien że ta drukarka wytrzyma druk 250ml tuszu? Atramentówki lubią się psuć, nie są długowieczne...

#5 BasherX

BasherX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 04 December 2015 - 14:47 PM

Nie mówię że dzień w dzień będę drukował, tylko jak będzie potrzeba, a już wyrzuciłem z 10 kartridży po 18 ml (deklarowana pojemność), a dwa razy tyle czarny. Głównie chodzi mi o oszczędność.
Drukarka nie wykorzystuje całej pojemności kartridża, a resetera nie posiadam i 2-3 ml zostają, a tu mogę całą pojemność wykorzystać i wiem ile jest w rzeczywistości.
Z 5 lat ma ta drukarka, żadko używana, a jak już to ksero lub dokumenty w czarnym.
Ogólnie czy jest sens inwestowania w wieczne kartridże, czy pozostać przy tych za 1,48 zł?

#6 elementis50

elementis50

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 627 Postów:

Napisany 07 December 2015 - 10:03 AM

Sądzę że jak drukarka ma już 5 lat to ryzyko że padnie jest większe. Radziłbym nie inwestować - kwestia prawdopodobieństwa

#7 BasherX

BasherX

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 14 December 2015 - 16:12 PM

No dobra, zakłądając, że wybrałem już jakąś opcje (zamienniki lub wieczne kartridże). Tylko teraz pytanie co robić, żeby nie zasychał tusz w dyszach? Drukować jakiś obrazek na A6 raz na dwa dni? Czy co ile wystarczy?

Normalnie to przeważnie coś w czarnym się drukuje, ale jak coś do szkoły potrzebuję, no w ruch idzie kolor, a tu... zatkane dysze...

Jeszcze pytanie odnosnie jakości pigmentu w zamiennikach i firmy Ink-Mate. Jeżeli chodzi o zamienniki, to te za 1,50 zł. Który atrament jest leprzy, ten do samodzielnego napełnienia, czy w zamiennikach (a może leją tam tusz barwnikowy?)

A, i jeszcze co do systemu, to wyliczyłem, że kupując 4 zestawy (6x kolor + 4x czarny) i 250ml pigmentów (150ml kolor + 100ml czarny), zaoszczędzę jakieś 20 zł na wiecznych kartridżach. Tylko w tym problem, że to jest oszczedność raz na trzy miesiące przy takiej częstotliwosci drukowania.

#8 elementis50

elementis50

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 627 Postów:

Napisany 15 December 2015 - 09:22 AM

Wystarczy raz na tydzień wydrukować wszystkimi kolorami jakiś wydruk, aby dysze były czyste. 

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników