Skocz do zawartości

SCX-4300

• Please log in to reply
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_Satrap_*

Guest_Satrap_*
  • Guests

Napisany 12 October 2010 - 14:03 PM

Mam pytanie odnośnie jaki powinienem zakupic toner, chodzi mi o zamiennik.
Posiadam Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-4300 i kończy mi sie toner startowy, czy powinienem kupic toner z chipem czy bez chipa?? Czytałem że podobnież to urządzenie sie blokuje po wydruku 3000 stron i wtedy trzeba toner z nowym chipem, czy tez sam chip ale przed zamówieniem wolę się poradzić osób znających się na tym.
Prosze o odpowiedź

Pozdrawiam

#2 Gora

Gora

Advanced Member

• Moderators
  • 166 Postów:

Napisany 12 October 2010 - 14:19 PM

Witam,

Najtańszym, najlepszym i jedynym pewnym, aczkolwiek trochę uciążliwym rozwiązaniem jest zmiana oprogramowania w drukarce.
Problem z tymi drukarkami jest ten, o którym Pan wspomniał - blokada przy około 3000 stronie wydruku. Doraźne rozwiązania są dwa:

1) Zakup zamiennika bez chipu . Przy założeniu, że toner startowy jest na około 700-1000 stron, to zamiennik (2500 stron) powinien wydrukować się prawie do końca zanim zablokuje się drukarka.

2) Zakup zamiennika z chipem. Na razie jednak odradzam ich zakup. Póki co drukarki te są w ciągłej sprzedaży i firma Samsung co chwile zmienia w nich oprogramowanie, a chipy dostępne w tej chwili na rynku jeszcze nie nadążają (najpierw musi pojawić się problem, a później producenci chipów go rozwiązują) za Samsungiem w programowaniu chipów. Podsumowując. Chip może działać , ale w cale nie musi....Niestety, ale producenci chipów nie piszą do jakiego oprogramowania te chipy działają.

Najtańszym, najlepszym... etc. rozwiązaniem, jak wspomniałem na wstępie jest przeprogramowanie drukarki. Koszt takiej usługi jest niewielki , a raz na zawsze rozwiąże to problem zliczania wydruków (po każdorazowej wymianie tonera licznik kasuje się ręcznie) i znacząco obniży koszt eksploatacji tego urządzenia.

Pozdrawiam

#3 Trickster

Trickster

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 25 January 2011 - 17:38 PM

Po przeprogramowaniu drukarki nie będzie również problemu z używaniem napełnianych profesjonalnie tonerów, a wiadomo że to też zmniejsza koszty eksploatacji urządzenia ;] .

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników