Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga na robaka.


 • Please log in to reply
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Gora

Gora

  Advanced Member

 • Moderators
 • 166 Postów:

Napisany 25 November 2010 - 11:55 AM

Eksperci z Symanteca poinformowali, że robak pocztowy BugBear, od tygodnia infekujący komputery na całym świecie, może poważnie utrudnić pracę sieciowych drukarek.

Symantec odnotował rosnącą liczbę raportów o wywoływaniu przez BugBeara awarii drukarek sieciowych. Okazało się, że robak czasami traktuje udostępnione w sieci lokalnej drukarki jak komputery - i usiłuje zapisać na nich swoje kopie. W większości przypadków kończy się do wydrukowaniem przez urządzenie kilkudziesięciu stron kodu "insekta", czasem dochodzi również do zablokowania drukarki.

BugBear jest jednym z bardziej aktywnych w ostatnich miesiącach robaków - ostatnio zastąpił niesławnego Kleza na pierwszym miejscu listy najniebezpieczniejszych "insektów". Robak rozpowszechnia się w postaci załącznika do e-maila zatytułowanego np. "bad news", "Membership Confirmation", "Market Update Report" lub "Your Gift" (BugBear używa kilkudziesięciu tytułów wiadomości). Po uaktywnieniu się Bugbear wyłącza uruchomione na zainfekowanym komputerze programy antywirusowe oraz niektóre procesy systemowe. Robak zaczyna również zapisywać wszystkie znaki wprowadzane za pomocą klawiatury - może w ten sposób wykradać hasła dostępu do określonych zasobów, czy nawet numery kart kredytowych. Potrafi też infekować kolejne komputery - rozsyłając swoje kopie e-mailem lub kopiując się na dyski udostępnione w sieci lokalnej. Zawierający robaka załącznik do e-maila uruchamia się automatycznie - jeśli na komputerze zainstalowana jest przeglądarka internetowa Internet Explorer 5.01 lub 5.0 to Bugbear uruchomi się natychmiast po wyświetleniu wiadomości, do której załączony jest zainfekowany plik.

Źródło www.idg.pl

#2 czeslaw

czeslaw

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 28 Postów:

Napisany 13 February 2012 - 13:59 PM

jeśli na komputerze zainstalowana jest przeglądarka internetowa Internet Explorer

No tak, to wiele wyjaśnia :P Cale szczęście że przez ostatnie kilka lat ludzie bardziej interesują się wydajnością i bezpieczeństwem w sieci i zaczynają przesiadać się na lepsze przeglądarki - świadczy o tym ogromny wzrost popularności Firefoxa i Chrome w ostatnich miesiącach.

#3 dorajda

dorajda

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 3 Postów:

Napisany 18 January 2019 - 13:47 PM

Z tymi przeglądarkami jest drobny problem. Są one ciągle aktualizowane i nie wchodzą stare dodatki. To utrudnia pracę bo często jest wybór albo nowa bezpieczna przeglądarka, albo stara z dodatkami. Poza tym robaki na stronach są coraz bardziej namolne. na jednej ze stron z programem telewizyjnym jest na tyle upierdliwa java że nowe wersje Firefoxa powodują że strona przestaje działać poprawnie. Trzeba ją otwierać innymi przeglądarkami niż Firefox. Tak samo jest z niektórymi portalami i forami. Wychodzi na to że niedługo trzeba będzie dopasowywać przeglądarki do widzi mi się webmastera.

-----------------------------------------------------

New Project Łódź - zawsze skuteczne SEO - newproject.biz.pl
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników