Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka sposobów na tańsze drukowanie.


 • Please log in to reply
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Gora

Gora

  Advanced Member

 • Moderators
 • 166 Postów:

Napisany 04 November 2010 - 12:35 PM

Możesz drukować dwa razy szybciej i taniej! Aby to osiągnąć, wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma bardzo prostymi zasadami dotyczącymi drukowania na jednym arkuszu papieru, formatowania stron wydruku czy właściwego podłączenia drukarki z komputerem. Przedstawiamy pięć porad wydajnego drukowania.

Dodany obrazek

Zmniejsz jakość wydruków

Drukowanie szczegółów zajmuje dużo czasu. Jeśli zmniejszysz w niewielkim stopniu jakość drukowania, wydruki będą sporządzane szybciej, a na dodatek przy użyciu mniejszej ilości tuszu.

Wskaż menu Plik | Drukuj w programie, z którego chcesz coś wydrukować. Następnie kliknij przycisk Właściwości. Ustawienia drukowania różnią się zależnie od modelu urządzenia. W wypadku naszej drukarki znaleźliśmy stosowną opcję na karcie Wykończenie. Obniż jakość drukowania, wypróbuj tryb szkicu i sprawdź, czy odpowiadają ci uzyskane rezultaty.

Kilka stron na jednym arkuszu

Możesz drukować dwa razy szybciej, umieszczając dwie strony dokumentu na jednym arkuszu papieru. Ta metoda doskonale sprawdza się w wypadku przepisów, arkuszy kalkulacyjnych i innychdokumentów, do których chcesz zaglądać tylko z rzadka.Wskaż menu Plik | Drukuj, po czym kliknij przycisk Właściwości. Kolejna czynność zależy od modelu drukarki. W wypadku naszej trzeba było przeskoczyć na kartę Wykończenie i wpisać 2 w polu Strony na arkuszu.

Zwiększ pamięć RAM swojej drukarki

Rozszerzenie pamięci RAM w drukarce może przynieść większą wydajność - tak jak w pececie. Ustal więc, czy twój model można wyposażyć w dodatkowe moduły pamięci. Najpierw sprawdź dane techniczne w instrukcji obsługi lub w internetowej witrynie producenta.

Gdy dowiesz się, czy można rozszerzać zasoby pamięciowe drukarki, i jaka jest jej maksymalna pojemność, ustal obecną pamięć urządzenia. W Windows XP otwórz aplet Drukarki i faksy. Kliknij ikonę drukarki prawym przyciskiem myszy i wskaż polecenie Właściwości. Niekiedy poszukiwania tej informacji bywają mozolne. Producenci drukarek umieszczają ją w różnych miejscach okien konfiguracyjnych. Jeśli nie uda ci się znaleźć jej właśnie tu, zajrzyj do instrukcji obsługi drukarki.

Stosuj szybki interfejs

Sposób podłączenia drukarki do komputera ma bezpośredni wpływ na jej wydajność. Jeśli masz atramentówkę, zapewne podłączyłeś ją poprzez interfejs USB 2.0, który powinien zapewnić wystarczającą szybkość. Jeżeli jednak masz drukarkę sieciową (lub pecet podłączony do sieci pełni rolę serwera druku dla drukarki USB), powinieneś użyć najszybszego z dostępnych łączy sieciowych.

Znacznie lepiej jest podłączyć drukarkę sieciową do rutera z kablem ethernetowym niż stosować połączenie bezprzewodowe. Łącze kablowe jest niezawodne i w większości wypadków wydajniejsze. Prędkość w sieciach Wi-Fi maleje wraz z odległością, więc w razie konieczności stosowania połączeń bezprzewodowych staraj się ustawić drukarkę jak najbliżej rutera. Upewnij się, że drukarka lub serwer druku, do którego go podłączysz, obsługuje standard 802.11n.

Dysponując łączem kablowym, sprawdź, czy drukarka obsługuje Gigabit Ethernet lub odmianę 100Base-T. Jeśli tak, upewnij się, że ruter i sieć poradzą sobie z takim tempem transmisji.


Drukuj witryny bez obrazków

Podczas drukowania treści z Internetu reklamy i grafika spowalniają nanoszenie witryn na papier. Zanim zainicjujesz drukowanie, poszukaj ikony Wersja do wydruku. Kliknięcie jej przeformatuje stronę. Alternatywnie możesz ręcznie wyłączyć wyświetlanie grafiki.

W Internet Explorerze wskaż menu Narzędzia | Opcje internetowe. Przeskocz na kartę Zaawansowane. Następnie usuń zaznaczenie pola wyboru Pokaż obrazy w rubryce Multimedia.

W Firefoksie otwórz menu Narzędzia | Opcje. Przeskocz do sekcji Treść. Teraz usuń zaznaczenie pola wyboru Pobieraj obrazki automatycznie.

Niezależnie od przeglądarki kliknij przycisk odświeżania widoku strony, po czym wybierz polecenie drukowania. Potem cofnij zmianę ustawień, aby przywrócić grafikę w widoku witryny internetowej.


źródło PC World i idg.pl

#2 zdz_21

zdz_21

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 21 Postów:

Napisany 02 February 2012 - 21:20 PM

Ja zawsze staram się drukować tzw, drukiem szybkim o słabej jakości jeżeli nie potrzebuję ładnych wydruków, wtedy nie dość że oszczedzam tusz to i czas bo drukarka szybciej drukuje gdy mniej sie przykłada do wydruku ;)

#3 marek40

marek40

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 14 Postów:

Napisany 03 February 2012 - 21:27 PM

Stosuję te zasady na codzień i myślę że faktycznie pozwala to oszczędzać tusz, przede wszystkim wyrzucanie obrazków które są zbędne - przecież najwięcej tuszów idzie własnie na obiekty graficzne które często nie są nam w wydrukach do niczego potrzebne.

#4 krzysztoff

krzysztoff

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 56 Postów:

Napisany 12 February 2012 - 14:37 PM

To są zasady które stosuje chyba każdy oszczędny użytkownik drukarki ;) wiele rzeczy które drukujemy nie wymaga jakiejś super jakości wieć spokojnie można je drukować słabszym/szybszym trybem a np. na 100 kartkach oszczędzamy bardzo duzo tuszu/tonera.

#5 czeslaw

czeslaw

  Member

 • Members
 • PipPip
 • 28 Postów:

Napisany 13 February 2012 - 13:56 PM

Do tych zasad dołożyłbym jeszcze następujące:

1. Drukuj w trybie draft. Nie zawsze jest konieczny wydruk najwyższej jakości. Ustawiaj więc poziom jakości oddzielnie dla każdego wydruku zależnie od jego zastosowania. Tryb szkicu przeważnie wystarcza w wypadku prostych wydruków.

2. Wstrząsaj wkład z tuszem. Gdy drukarka wstrzyma pracę, można ją przeważnie wznowić prostą sztuczką. Wyjmij toner z urządzenia i ostrożnie potrząśnij nim. W wyniku tego pozostały we wkładzie tusz rozprowadzi się równomiernie po całym zbiorniczku. Tę samą metodę można stosować także na wkładach z tonerem do drukarek laserowych.

3. Czyść dysze. Po dłuższej bezczynności drukarki tusz może zaschnąć na dyszach. Wówczas zwilż ostrożnie wkład letnią wodą i delikatnie zetrzyj nadmiar cieczy miękką ściereczką. Po włożeniu naboju do urządzenia przywołaj ustawienia sterownika drukarki i zainicjuj czyszczenie dyszy.

4. Stosuj alternatywne wkłady. Jeśli nie jesteś zadowolony z liczby arkuszy zadrukowywanych przy użyciu jednego oryginalnego naboju, możesz wypróbować wkłady innych producentów. Przynajmniej niektóre z nich mają certyfikaty ISO, a w wielu wypadkach są znacznie tańsze niż oryginalne produkty.

5. Wkalkuluj koszty eksploatacji. Już przed zakupem drukarki zbadaj koszty materiałów eksploatacyjnych. Tanie urządzenie może wyjść cię znacznie drożej, jeśli nie znajdziesz na rynku tanich wkładów.

#6 pawel.mat33

pawel.mat33

  Newbie

 • Members
 • Pip
 • 5 Postów:

Napisany 26 July 2016 - 13:44 PM

Zaoszczędzić można też oddając tonery do skupu tonerów, można na tym trochę zarobić. #7 elementis50

elementis50

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 629 Postów:

Napisany 27 July 2016 - 08:55 AM

 Skup oryginalnych pustych tonerów, pozwala zaoszczędzić pieniądze i leczy środowisko naturalne z odpadów. Więcej dowiesz się na https://www.doktortusz.pl/skup-tonerow#8 elementis50

elementis50

  Advanced Member

 • Members
 • PipPipPip
 • 629 Postów:

Napisany 28 August 2017 - 08:23 AM

Szukasz - znajdujesz - DrTusz

 

http://drtusz.pl
0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników