Jump to content

Problem z drukarką Epson L3150


Gradek

Recommended Posts

Witam

Mam problem z drukarką Epson L3150, drukarka przestała prawidłowo drukować i nie drukowała czarnym ani żadnym innym kolorem, próbowałem drukować z laptopa, robić ksero, bawić się sterownikami i nic, kilkukrotnie zrobiłem ręczne udrażnianie głowicy płynem i po dużych ilościach wydalonego atramentu było widać jaki kolwiek druk aczkolwiek prawie wogóle, po ostatnim udrażnianiu głowicy włączylem drukarkę odczekując 30 minut przed włączeniem następnie włączyłem czyszczenie głowicy i zaraz po czyszczeniu wlączyłem kolejne i wtedy drukarka się zbuntowała i  kontrolki zaczęły mrygać, przycisk zasilania, kontrolki od łączności wifi i telefonu, a także kontrolki od papieru i tuszu, wszystkie mrygają w równym tępie, nie mogłem znaleźć podobnego problemu w internecie a po podłączeniu do komputera nie wykrywa jej już tak jak wcześniej i nie pokazuje błędu, w czasie udrażniania wyjąłem koszyczek na szynach i sprężynie który się znajduje pod głowicą kiedy aktualnie nie działa bo był strasznie ubrudzony czarnym tuszem, wyczyściłem go i włożyłem spowrotem, teraz wyjąłem równiez pieluchę i jest co prawda brudna ale nie wiem czy aż tak żeby to była jej wina, w trakcie próby naprawy kilka razy wyrwały się też tasiemki od płyty drukowanej ale wcześniej po wsadzeniu na miejsce nie było problemu, drukarka po tym wszystkim dalej się jedynie świeci i nie mogę nawet druku kontrolnego zrobić ani czyszczenia, laptop też jej nie wykrywa więc ze sterownikami raczej nic nie zrobię i to nie ich wina, czy ktoś miał taki problem i mógł by opisać jak to naprawił? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...