Jump to content

Drukarka kolorowa w cenie do ok. 1000 zł


Recommended Posts

Hej, poszukuję drukarki w cenie najlepiej do ok. 700-1000 zł, ewentualnie mogę dołożyć lub kupić dobrą używkę ;) Najlepiej urządzenie jednofunkcyjne, bo nie potrzebuję skanera. Obecnie mam wysłużoną drukarkę Brother DCP J252W. Wg informacji w Internecie drukuje szybko, ale po zeskanowaniu np. książek aplikacją w telefonie drukowanie idzie strasznie wooolno -- 1 strona drukuje się ok 45 sekund, a potrzebuję drukarki, która na zakończenie zajęć z moimi uczniami wydrukuje mi szybko to, co zrobiliśmy, notatki z tabletu oraz pracę domową. Skanuję strony z repetytoriów, więc często są tam zdjęcia, dużo kolorów i szczegółów. 

Czego potrzebuję:
- automatyczny duplex,
- oczywiście kolor,
- w miarę dobrej jakości (telefonem skanuję dokumenty i książki w rozdzielczości 2074x1549px).
- zależy mi na dobrej szybkości - fajnie byłoby, gdyby drukarka była w stanie wydrukować ok. 10 stron w kolorze w jakieś 2-3 minuty max. Im szybciej, tym lepiej,
- jak najtańsza eksploatacja,
- drukowanie z telefonu (iOS), tabletu (Android) i PC, np. przez WiFi,
- niezawodność.

Znajdzie się coś takiego? Rozważę wszelkie sugestie, dziękuję :D

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

Powolny druk może być spowodowany tym, że zeskanowane notatki nie są drukowane jako dokument tekstowy a obraz i są one w wyższej jakości.
Kolorowe urządzenia jednofunkcyjne z duplexem i wi-fi zaczynają się tak na prawdę od 1500zł. W podobnej cenie jest o wiele ekonomiczniejsze urządzenie wielofunkcyjne- Brother T720DW (https://www.drtusz.pl/urzadzenia-atramentowe-urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-t720dw-p-15674.html?term_auto=t72). Urządzeniem mieszczącym się w Twoim budżecie będzie Canon MAXIFY MB5155 (https://www.drtusz.pl/urzadzenia-atramentowe-urzadzenie-wielofunkcyjne-canon-maxify-mb5155-p-15441.html?term_auto=mb5155) natomiast w tym wypadku rozdzielczość druku jest niższa niż w Brotherze i eksploatacja wygląda nieco mniej korzystnie ze względu na brak systemu ciss, ale posiada fajną i całkiem użyteczną funkcję automatycznego skanowania dwustronnego z podajnika adf.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Rudy z DrTusz.pl said:

Cześć!

Powolny druk może być spowodowany tym, że zeskanowane notatki nie są drukowane jako dokument tekstowy a obraz i są one w wyższej jakości.
Kolorowe urządzenia jednofunkcyjne z duplexem i wi-fi zaczynają się tak na prawdę od 1500zł. W podobnej cenie jest o wiele ekonomiczniejsze urządzenie wielofunkcyjne- Brother T720DW (https://www.drtusz.pl/urzadzenia-atramentowe-urzadzenie-wielofunkcyjne-brother-dcp-t720dw-p-15674.html?term_auto=t72). Urządzeniem mieszczącym się w Twoim budżecie będzie Canon MAXIFY MB5155 (https://www.drtusz.pl/urzadzenia-atramentowe-urzadzenie-wielofunkcyjne-canon-maxify-mb5155-p-15441.html?term_auto=mb5155) natomiast w tym wypadku rozdzielczość druku jest niższa niż w Brotherze i eksploatacja wygląda nieco mniej korzystnie ze względu na brak systemu ciss, ale posiada fajną i całkiem użyteczną funkcję automatycznego skanowania dwustronnego z podajnika adf.

Dzięki! W takim razie myślę, że dopłacę i zdecyduję się na porządniejszą i ekonomiczniejszą drukarkę. Będzie to bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie. Pokombinuję jeszcze z drukiem na obecnej drukarce. Może faktycznie jest to kwestia opcji druku. Chociaż drukowałam też jako pdf i było równie wolno. Czyli w takim razie nowa drukarka będzie drukowała takie pliki równie wolno?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rudy z DrTusz.pl said:

Myślę, że to może być w takim kwestia połączenia telefon-router. Czy przy kopiowaniu dokumentów drukuje z taką samą szybkością?

Po kablu drukuje tak samo wolno. Przy kopiowaniu dokumentów idzie szybciej. Dlatego pomyślałam, że może być to kwestia za wysokiej rozdzielczości skanów z telefonu...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli przez samo kopiowanie drukowanie idzie szybciej, to istnieje prawdopodobieństwo, że to kwestia ustawień druku w telefonie i komputerze. Zbyt wysoka jakość wydruku, wysoka rozdzielczość skanów może powodować wolniejsze drukowanie dokumentów.
Niestety, albo stety w takich wypadkach nie pozostaje nic innego jak testowanie ustawień i znalezienie najbardziej nam odpowiadających. :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rudy z DrTusz.pl said:

Jeśli przez samo kopiowanie drukowanie idzie szybciej, to istnieje prawdopodobieństwo, że to kwestia ustawień druku w telefonie i komputerze. Zbyt wysoka jakość wydruku, wysoka rozdzielczość skanów może powodować wolniejsze drukowanie dokumentów.
Niestety, albo stety w takich wypadkach nie pozostaje nic innego jak testowanie ustawień i znalezienie najbardziej nam odpowiadających. :)

Dziękuję za podpowiedź! Jestem bardzo wdzięczna! 

To w takim razie zmieniam oryginalne zapytanie i proszę o polecenie drukarek, które: 
- mają automatyczny duplex,
- oczywiście kolor,
- w miarę dobrej jakości (telefonem skanuję dokumenty i książki w rozdzielczości 2074x1549px, więc coś, co bez większej zadyszki będzie w stanie wydrukować taką rozdzielczość i nie zajmie jej to prawie 1 minuty na stronę).
- zależy mi na dobrej szybkości - fajnie byłoby, gdyby drukarka była w stanie wydrukować ok. 10 stron w kolorze w jakieś 2-3 minuty max. Im szybciej, tym lepiej,
- jak najtańsza eksploatacja,
- drukowanie z telefonu (iOS), tabletu (Android) i PC, np. przez WiFi, może być coś inny rodzaj połączenia, byle bezprzewodowo :)
- niezawodność,
- cena zamykająca się w 2k, ale im mniej, tym oczywiście lepiej ;)

Dzięki za poświęcony czas!

Link to comment
Share on other sites

Tak na prawdę pozostałbym przy drukarce, którą proponowałem wcześniej tj Brother T720DW. Szybkość drukowania kolorowych dokumentów przewyższa prawie dwukrotnie pozostałe opcje w podobnym przedziale cenowym. Posiada również możliwość łączności przez Wi-Fi direct, co sprawia, że możesz połączyć się bezprzewodowo bezpośrednio z drukarką i nie ma konieczności łączenia się przez Wi-Fi po routerze.
Moim zdaniem nie ma potrzeby dokładania większej kwoty do urządzenia, które ma te same parametry (a niekiedy nawet słabsze), a eksploatacja jest bardzo porównywalna ponieważ wszystkie ekonomiczne drukarki oparte są na systemie CISS. Dodatkowo urządzenia marki Brother posiadają system automatycznego czyszczenia się głowicy gdy drukarka jest w trybie czuwania, zapobiegnie to przyschnięciu dysz, kiedy drukarka jest nieużywana.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rudy z DrTusz.pl said:

Tak na prawdę pozostałbym przy drukarce, którą proponowałem wcześniej tj Brother T720DW. Szybkość drukowania kolorowych dokumentów przewyższa prawie dwukrotnie pozostałe opcje w podobnym przedziale cenowym. Posiada również możliwość łączności przez Wi-Fi direct, co sprawia, że możesz połączyć się bezprzewodowo bezpośrednio z drukarką i nie ma konieczności łączenia się przez Wi-Fi po routerze.
Moim zdaniem nie ma potrzeby dokładania większej kwoty do urządzenia, które ma te same parametry (a niekiedy nawet słabsze), a eksploatacja jest bardzo porównywalna ponieważ wszystkie ekonomiczne drukarki oparte są na systemie CISS. Dodatkowo urządzenia marki Brother posiadają system automatycznego czyszczenia się głowicy gdy drukarka jest w trybie czuwania, zapobiegnie to przyschnięciu dysz, kiedy drukarka jest nieużywana.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! W takim razie to będzie ta drukarka ;) Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...