Jump to content

drukarka laserowa mono duplex a4


N3RV

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Stoję przed wyborem drukarki. 

Drukarka musi posiadać duplex, lan. Będzie drukowała około 500 szt a4 miesięcznie. Czasem o połowę mniej a rzadziej 2x tyle. 

Przede wszystkim musi być niezawodna, nowa. Mogła by mieć dłuższa gwarancję. Zamienniki w miarę w przystępnej cenie. 

Cena urządzenia do 1000zł. Ewentualnie do 1500. Preferowana marka to HP (wg mojego przełożonego), ale może być też coś innego.

Zależy mi na długiej żywotności i w miarę bezproblemowym użytkowaniu.

Co polecacie ?

 

Pozdrawiam,

 

Sylwek

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sądząc z opinii w necie jak i fachowców w różnych sklepach, era supertrwałych drukarek właśnie się skończyła. To znaczy wciąz na pewno wiele nowych drukarek nawet za 500 zł może być wartych zakupu i będą długo pracować i w miarę tanio, ale są liczne opinie ze opłaca się kupić jeden z wielu starszych modeli HP, poszukać poleasingowych, i wówczas można mieć super nezłomny sprzęt. Widziałem wypowiedzi gości mówiące że są sprzęty które są w stanie wydrukować nawet milion kartek.

 Mechanicznie drukarki stają się coraz słabsze. Również jak chodzi o zabezpieczenia chipowe, one stają się coraz trudniejsze dla tych co robią zamienniki.

 Ale, z nowych drukarek owszem można wybrać HPeki , tylko te tańsze nie mają dupleksu. Ja z kolei mam Brothera DCP - 2500D i on ma dupleks, dobry skaner. Toner na 2600 kartek, tu na DrTusz dostępny w promocjach za 75-79 zł. Więc niedrogo wychodzi. Drukuje super. Co do trwałości to trudno powiedzieć. Mam ją w domu, więc nie drukują dużo.. Nowa. Ale wiele wskazuje na to że ona by była dobra do takiego drukowania 500 - 1000 kartek w miesiącu.  Gwarancja 3 lata. Nie ma chipów, dźwigienki - zębatki plastikowe które można przekręcić po napełneniu tonera proszkiem do pozycji zerowej i drukować.

 A później dokupiłem Ricoh Sp112 bo kosztowała zaledwie 150 zł i okazało się że na najwyższej jakości drukuje dobrze a pod linuksem nawet bardzo dobrze. I ona sobie pełni rolę takiego "bufora bezpioeczeństwa", znaczy jak coś trzeba jednostronnie to można odciązyć Brothera.

 Obie nie mają Lanu. Brother taki jak mój z Lanem chyba ok 750 zł. Ma dupleks.

 A oczywiście za 1000 - 1500 to już bez problemu można i HPeka ze skanerem i dupleksem i podajnkiem dwustronnym kartek do skanera kupić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...