Jump to content

drukarka laserowa czarnobiala do biura


krolwioski

Recommended Posts

Witam,

W pracy aktualnie mielismy drukarki samsung scx-4828 aczkolwiek nie ma ich juz w produkcji, jedna z nich akurat nam padla i zastanawiam sie nad zmiana, co byscie polecili?

 

raz testowo mielismy drukarke OKI, co bylo w niej masakryczne to image unit, wiec najlepiej dajcie prosze jakeis propozycje drukarek (jak najbardziej moga byc ze skanerami) gdzie jedynym komponentem wymienialnym jest toner, zeby nie bylo potrzeby kupna i wymiany jakichs image unitow czy innych rzeczy.

 

cena nie gra za bardzo roli, aczkolwiek koszty uzytkowania mile by bylo jak by byly niskie, drukujemy tygodniowo jakies 4-5k kartek a4.

Link to comment
Share on other sites

ok oto moje typy na gooshe sheets:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/167Gzldj9IialAzLa1SMLlXwNyI2_PbKZmkH29BE1KIs/edit?usp=sharing

 

raczej bym sie sklanial do tych pozycji co maja tacke na papier na 500 sztuk.

 

czekam jeszcze na wyceny tonerow od mojego suppliera ktory mnie zaopatrywal w te do samsunga, ceny ma nieziemsko male, wiec pewnie dopiero jak mi odpisze cos bede wiedzial i to wplynie na ostateczna decyzje.

 

co mnie mega dziwi to ze M521DN oraz P3015DN sa identyczne prawie, jedynie jedna to jest sama drukarka a druga ma skaner i takie bajery, czemu wiec jest taka wielka roznica w cenie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bym się jednak skłaniał ku zakupie drukarki brother mfc-8910dw ewentualnie hp m225dw, obie byłyby odpowiednie na Twoje wymagania co do ilości druku. Osobiście wolę firmię brother, drukarki są bardziej wytrzymałościowe. Ale może to ja mam tyllko pecha tdo hp'ków. A i waro przyoszczędzić trochę, bo jednak urządzenie jest jest tanie i zamiast oryginalnych tonerów dać zamienniki, moim zdaniem najlepsze są zamienniki Asarto. 

 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bym brał coś z HP, np. model LaserJet Pro m402 http://biurowe-urzadzenia-wielofunkcyjne.sklep-outlet.pl/outlet-hp-laserjet-pro-m402dn.html. Jej miesięczne obciążenie to ok 80000 stron, więc powinna długo posłużyć :) My używamy w biurze starszego modelu HP, który działa już ponad 10 lat, a również drukujemy sporo. Eksploatacja na początku może być trochę droga, bo przez czas gwarancji warto używać oryginalnych tonerów. Później można przerzucić się na zamienniki, które są trochę tańsze. 

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że do potrzeb prowadzenia biura warto zainswestować w urządzenie wielofunkcyjne. Dlatego też proponuję kupić Broher DCP J105, które ma w sobie skaner, fax, drukarkę, kopiowania. Drukuje do około 2400 stron pełnych a4 na jednym wkładzie. A wkłady są niezwykle tanie, ja za Asarto płacę jakieś 80-100 zł za 4 tusze.Wracając do urządzenia brother jest ciche i niezwykle wytrzymałe. Póki co mam już je ponad rok i zero awarii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...