Jump to content

Epson xp-215 drukuje na przeźroczysto :(


azzawa

Recommended Posts

Witam, wiem ze temat drukowania pustych kartek to jeden z częstszych, ale tym razem głowica zdaje sie być drożna, a mimo to nie chce nanosić atramentu na kartkę  http://static.elektroda.pl/images/smiles/icon_sad.gif 

Po kolei: 
wczoraj w połowie drukowania drukarka nagle zaczęła drukować w paski (drukowany tylko text: czarne na białym). Zrobiłam parokrotny test dyszy i czyszczenie głowicy: test niezmiennie wychodził ten sam: kolor ok, a czarnego 2-3 paseczki (czyli jakieś 3-5% tego co powinno). Strona testowa też wychodziła tak samo: kolor ok a czarny tekst w poziome paski. Pomyślałam, że coś zaschło więc rozmontowałam koszyk i wyczyściłam głowicę posiłkując się filmikiem na yt. Czyściłam płynem do czyszczenia sprzętu komp. (wiem ze z du*y troche, ale czyściłam nim już płytę główną laptopa po zalania kawą i zadziaało jak złoto, a bałam sie użyć jakiegoś spirytusu czy innego rozpuszczalnika) . Dałam po kropelce w dysze - na wszelki zaś wszystkie i delikatne położenie głowicy na wilgotnym waciku). Przed zamontowaniem dokładnie osuszyłam cz. z dyszami), głowica oddawała kolor bez najmniejszego problemu - wszystko śliniło się aż miło. Po czym po zamontowaniu (dokładnie wszystko sprawdzone i podłączone) drukarka przestała drukować cokolwiek -_- tzn reaguje i drukuje bez problemu, tylko że puste strony. 

Tusz wychodzi z niej normalnie (program uważa, że go ubywa i faktycznie go ubywa fizycznie z kartridży), troszeczke zbiera się na pampersie (o ile dobrze rozumiem, że to ta gąbka, która znajduje się pod koszykiem z tuszami w czasie spoczynku) - ale gdzie idzie ta ogromna większość z moich prób i testów to nie wiem, nie ma jej ani na kartce ani na gąbce :/

Próbowałam też odblokować go hard way i pusciłam do druku 20 str. w najwyższej jakości na czarno, ale wszystkie wyszły białe http://static.elektroda.pl/images/smiles/icon_sad.gif 

Z tego co znalazłam na forum to (o ile nie popsułam głowicy) 
mógł się zapchać wężyk (wężyki) do pompki - ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać w tej drukarce 

 

mogła się zapowietrzyć głowica, a z tego co wyczytałam trzeba poczekać nawet tydzień żeby się sama odpowietrzyła :/

Mógł się popsuć tranzystor - ale też nie wiem gdzie tego szukać, a jestem na tyle zdesperowana żeby spróbować to naprawić jeśli jakaś dobra dusza mnie poprowadzi, bo nie stać mnie na nową drukarkę, a jest mi ona cholernie potrzebna. 

Bardzo, bardzo proszę o pomoc/radę http://static.elektroda.pl/images/smiles/icon_sad.gif 

ps. tuszy używam zamienników z wiecznymi kartridżami, używam ich od ok 9-10 miesięcy i nigdy nie było problemu a drukuje bardzo dużo i bardzo często. 

edit: szukałam service manual tego modelu na necie ale nie znalazłam :/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...