Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe podejście do resetowania liczników OKI (Toner, drum, transfer belt, fuser)?

c301 MC342 OKI resetter sonsuz chip www.dolummarket.com drum fuser toner

• Please log in to reply
2 odpowiedzi na ten temat

#1 chronos69

chronos69

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 February 2016 - 13:13 PM

Od kilkunastu tygodni jestem użytkownikiem urządzenia wielofunkcyjnego OKI MC342dn. Po kilku atramentówkach miałem dość i sprzęt kupiłem trochę pod wpływem impulsu i okazji. Nie drukuję dużo, ale potrzebuję koloru, a trochę skanów i kserokopii też robię. Poza tym oczarowały mnie duplex i ADF.
Sprzęt jest świetny w każdym aspekcie z poziomu użytkownika, ale... koszty zakupu kompletu oryginalnych tonerów wprawiły mnie w osłupienie. 1300zł za 2,2k stron w czerni i 1,5K w kolorze???

Zamienniki urealniają koszt jednej strony wydruku, ale skoro i tak praktycznie żegnam się z gwarancją to może pójść krok dalej i samemu zasypywać tonery? To już naprawdę wygląda obiecująco.
A może zajechać hardziorem i zainstalować np. OKI C301 RESETTER?

To jednak ingerencja w konstrukcję drukarki i potrzebna pomoc fachowca (choćby posługującego się lutownicą). Niestety nie trafiłem na polską ofertę sprzedaży i ew. montażu. Pomysł zarzuciłem mimo dodatkowych bonusów (liczniki bębna, pasa transferowego i grzałki)
Dzisiaj jednak znalazłem na stronie tureckiego sklepu "dolummarket" inne podejście do tego zagadnienia - to karta (sonsuz) wkładana w miejsce rozszerzeń pamięci (bez lutowania i rozbebeszania całego urządzenia).

http://www.dolummark...STEM,PR-26.html
Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem lub widział je w działaniu? Wydaje się bezpieczniejsze od wcześniejszego resettera i niedrogie (ok.100zł)

#2 elementis50

elementis50

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 627 Postów:

Napisany 09 February 2016 - 15:50 PM

Nie spotkałem się osobiście z resetem tej OKI. Może zamiennki poprawiłyby kalkulacje, polecam zamienniki https://www.drtusz.p...term_auto=mc342

#3 andrzej461

andrzej461

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 Postów:

Napisany 16 November 2016 - 23:32 PM

Jak to jest z OKI? Bo HPeki mimo chipa drukują dalej tylko powiadomienie wyskakuje a i to chyba da się obejść dając inny soft, nie z płytki? Ta OKI fajnie wygląda i cenka niska. Ale z tonerami katastrofa zupełna. Za 50 gr w Warszawie kolor strona ksero kosztuje.  to wyjdzie 1zł. Więcej nawet. A na zasypkach by wyszło kolka grosików.

Also tagged with one or more of these keywords: c301, MC342, OKI, resetter, sonsuz, chip, www.dolummarket.com, drum, fuser, toner

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników