Jump to content

Recommended Posts

W Epsonie Xp-600 po "małej wpadce" z wylanym tuszem pojawił się problem z zacinaniem papieru, mianowicie arkusz dochodzi tylko do rolek przed karetką z głowicą i wyskakuje komunikat o zacięciu papieru.

Podobna sytuacja jest drukem na płytach, przy próbie wydruku pojawia się komunikat o źle włożonej tacce.

 

Dodatkowo pojawiło się info o zalaniu pampersa i w konsekwencji wyłączenie drukarki.

 

Podejrzewam, że kłopoty z drukiem są spowodowane zabrudzeniem czujnika (podczas wylania tuszu), którego umiejscowienia ani sposobu dotarcia do niego niestety nie znam.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Jeśli chodzi o pampers to słyszałem o programach resetujących, sam wkład usunąłem i zastąpiłem innym. Pytanie to czy jesteście w stanie polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Bez zdjęcia obudowy nie da się zlokalizować i ocenić stanu czujnika. Standardowo obudowa jest skręcana wkrętami i jest też system zatrzasków plastikowych które otwiera się np płaskim wkrętakiem, każda drukarka jest trochę inaczej zbudowana. Przy zdejmowaniu obudowy obowiązuje zasada - możesz delikatnie wyginać plastik, ale z wyczuciem aby nie połamać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...