Jump to content

Problem z nowymi tuszami Epson PX830FWD


LowRider

Recommended Posts

Witajcie , szukałem odpowiedz na mój problem dziś w internecie ale niestety jest bardzo mało porad dotyczących drukarki Epson Stylus Photo PX 820/830 FWD. Wczoraj drukowałem Żonie książkę z pliku pdf, jakieś 400 stron - poszło bezbłędnie . A że miałem wydrukować ją dwa razy zabrałem się do tego może po 20 minutach odpoczynku. Drukarka wydrukowała 5 stron i zabrakło czarnego tuszu , wiec jako iż miałem ze sobą na wszelki wypadek zamiennik odbezpieczyłem go i założyłem do drukarki.  Po rozpoczęciu wydruku zobaczyłem że jest coś nie tak bo kolor tekstu zmienił się na niebieski , po jakichś 5 stronach od startu wydruku jakby zabrakło ponownie tuszu . Po wyjęciu czarnego tuszu zobaczyłem że tak jakby nie podaje on w ogóle tuszu,wziąłem kawałek papierowego ręcznika i stuknąłem tuszem o niego ale tylko malutka kropla go pobrudziła, dla porównania wziąłem niebieski i tam po stuknięciu konkretna kropla poleciała więc uznałem że tusz jest uwalony,ponadto chip znajdujący się na nim był inny niż ten który się skończył . Żona dziś poszła do sklepu z reklamacją i pani sprzedawczyni wymieniła jej wadliwy tusz po czym znalazła zamiennik z takim samym chipem . Byłem pewien że to rozwiąże problem więc kazałem żonie dokupić jeszcze jeden tusz ( 3 zł). Lecz okazało się że po zainstalowaniu nowego tuszu sytuacja ma się tak samo ,początek tekstu ok a dalej po kilku linijkach brak czarnego ! Co dziwne obydwa nowe tusze które zakupiła żona nie drukują !! Czy problemu szukać w tuszach czy jednak w drukarce ?? PROSZĘ O POMOC  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...