Jump to content

Samsung scx-4521F nie startuje


farad

Recommended Posts

Zacżąłem mieć problem z drukarka. Drukarka nie nowa, ale i nie stara sprawdzony samsung. Zaczęła się blokować na początkum włączam ją cos sie zaczyna i staje, nic nie pomaga. Zmieniałem tonery, zmieniałem kable, zasilający, usb i dalej pokazuje mi jezor. Co do efektów to widać jak na wyswietlaczu rosnie w prawo słupek ale w koncu sie zatrzymuje i d..a. Czasem ale nie zawsze gdy próbuje startrować to pika jak stare radio.

Drukarka kosztowała mnie trochę i nie chcę jej zmieniać, póki jest może jakiś sposób jak ja uruchomić.

A więc:

1. właczam włacznik

2. raz piknie.

3. zapala się wyświetlacz(podswietlenie)

4 . pokazuje się pasek postepu startowego

5. dochodzi do połowy i staje

6. drukarka pika(burczy?)cicho i

7. czekałem nawet 10 minut i nic.

 

Z czym może być problem? To wina druakrki czy tonera czy jeszcze czemuś?? Proszę o konstruktywne posty!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co sprawdź zasilacz jeśli ryzykujesz z rozkreceniem drukarki. Chodzi konkretnie o płytkę zasilacza z elektroniką, tymi elementami elektronicznymi. Płytkę zasilacza poznasz po wielkości kondensatorów , takich beczułek. Jest tam też mały transformator(kwadratowy, z uzwojeniami).

Jeśli jeden z kondensatorów jest wypukły, wybrzuszony, u góry - to znaczy że jest BAD i leć z tym chłopie zaraz do serwisu. Wymienią ten zużyty kondensator i drukarka ożyje. Przetestowałem to w wielu wielofunkcyjnych samsungach. Naprawa nie jest zbyt droga i szybka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...