Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawowe zasady regeneracji.


  • Please log in to reply
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin87

Marcin87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 Postów:

Napisany 12 February 2012 - 14:48 PM

By prawidłowo zregenerować tonery sklep, trzeba najpierw zrozumieć ich konstrukcję. Każdy wkład składa się z plastykowej obudowy, wałka magnetycznego, elektrody ładującej, zbierającej listwy, nakładającej listwy i bębna światłoczułego (inaczej OPC). Pierwszą czynnością jest otworzenie szkieletu i wyjęcie wałka. Przeważnie nie nadaje się on do powtórnego użycia, dlatego trzeba go zastąpić na nowy. Następnie oczyszczamy całą komorę z resztki zalegającego proszku. Najporządniej jest to poczynić w myjni ciśnieniowej, ponieważ pozwala ona na szczegółowe przemycie zalegającego toneru z nawet najmniejszych zakamarków w kartridżu. Zaniedbanie tego może sprawić niemiarowy wydruk, gdyż nowiutko wsypany proszek przetasuje się z pozostałościami po dotychczasowym tonerze.

Listwa zbierająca działa na zasadzie wycieraczki, bo czyści światłoczuły bęben z proszku, który nie został przeniesiony na papier. Z kolei listwa nakładająca zbiera nadmiar proszku z bębna magnetycznego z powrotem do zbiornika. Obie listwy w tonerze trzeba zamienić na nowe, ponieważ ulegają zużyciu oraz powtórne ich zastosowanie powoduje nierównomiernym wydrukiem oraz tym, że tonery oki się za szybko wyczerpują. Tylko nowiutka listwa nakładająca gwarantuje optymalne nakładanie proszku, tedy nie należy na niej oszczędzać. Jest to drobny wydatek, zaś klasa wydruku jest nieporównywalnie wyższa.

Przy napełnianiu kartridży trzeba również uważać na kilka rzeczy. Primo, można uszkodzić drukarkę, przeto zawsze należy upewnić się, czy obie listwy zostały właściwie zamontowane. Ponadto tonery minolta po regeneracji muszą być szczelne, w przeciwnym razie proszek może się wysypywać, co może sprawić pobrudzenia wydruku, i nawet uszkodzenie urządzenia. Należy mieć również bezwzględną pewność, iż proszek, który planujemy użyć, jest kompatybilny z urządzeniem, do którego kartridż jest przeznaczony. Chodzi tu o ziarnistość proszku, która jest różna w zależności od producenta oraz nawet od konkretnego modelu, gdyż fabrykanci nagminnie modyfikują parametry toneru, ażeby skomplikować jego samodzielną regenerację, co konwertuje się później na ich przychód ze zbycia kartridży oryginalnych. Nadto, gdy kupiliśmy już akuratnie dobrany proszek, kupiliśmy nowiutki bęben i listwy, trzeba przyszykować sobie właściwe stanowisko pracy. Każdy toner sklep charakteryzuje się tym, iż nawet najmniejszy powiew wiatru wywołuje jego rozdmuchanie po całym pomieszczeniu. Proszek jest nawet lżejszy niż dym z peta, toteż naprawdę trzeba zważać na to, by całe pomieszczenie nie pokrył się warstwą prochu.

Spostrzegamy, że samodzielne napełnianie kasety nie jest zbyt zagmatwana, ale trzeba wziąć pod uwagę mrowie czynników określających bezproblemowe działanie napełnionego kartridża. Aby mieć pewność, iż drukarka po regeneracji będzie działała w stu procentach oraz nie niepokoić się tym, iż coś mogło pójść nie tak, warto skorzystać z usług ekspertów. Jeżeli sądzisz, iż możesz zrobić coś nie tak, czy zwyczajnie nie posiadasz wymaganych umiejętności manualnych, nie ryzykuj, lecz powierz rzeczoznawcom. Zaoszczędzisz nie tylko swój kosztowny czas, lecz i morze nerwów, bowiem zawsze najciężej jest za pierwszym razem.

Źródło: www.peb.pl


0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników