Jump to content

Samsung ML 1660


tuszek22

Recommended Posts

Witam

Kilka miesięcy temu kupiłem drukarkę Samsung ML 1660, wgrałem firmware z tego forum i jest dobrze. Można dosypywać tonera, a chip jest zaklejony.

Wczoraj kupiłem jeszcze dwie takie drukarki. Próbuję wgrać to firmware, zgodnie z instrukcją - czyli zakleiłem chip, przytrzymałem przycisk drukowania z ekranu, dioda miga na czerwono/zielono naprzemiennie. Pierwsze wgranie nie powiodło się. Nie było postępu. Uruchomiłem ponownie system (Windows XP). tym razem wgrywanie poszło, wyświetlił się komunikat, o poprawnym wgraniu. Dioda na drukarce zaświeciła się zielona (ale nie było resetu, czyli ponownego załączania się drukarki). Przy próbie drukowania - błąd - zresztą w panelu drukarek jest ona w stanie offline. Długie czekanie na samoistne drukarki nie pomaga.

Przy próbie wyłączenia przyciskiem zasilania - nie reaguje. Wyjęcie wtyczki i ponowne uruchomienie - reaguje - świeci czerwona dioda, że nie załadowany toner (bo jest zaklejony chip).

Czyli wnioskuję, że nie udaje się wgrać tego firmware. Co może być nie tak? Proszę o pomoc, podpowiedź.

Przy okazji dziękuję, za udostępnienie tego firmware, z pierwszą drukarką zadziałało i się sprawdziło.

Pozdrawiam.

Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Da się sprawdzić wersję firmware w jakiś inny sposób, niż poprzez wydruk strony? Nie mam tam tej informacji...

 

http://zapodaj.net/images/940e838a1d71.jpg

Proszę dłużej przytrzymać przycisk, który użył Pan do wydruku tej strony.

Niech dioda znowu zapali się światłem ciągłym, aż do momentu, w którym zacznie ponownie migać. Powinna wydrukować się strona nas interesująca.

Link to comment
Share on other sites

Ok - już wiem jaki mam firmware. V1.20.00.30 1-13-2010

 

Czy po zmianie firmware jest możliwość ponownej zmiany na oryginalny (w razie czego : ) ) ?

 

Czy firmware drukarki może się samoczynnie zaktualizować?

 

1. W razie czego tak.

2. Może, o ile zezwoli Pan na automatyczną aktualizację, którą co jakiś czas robi Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...