Skocz do zawartości


Gora

Dołączył: 04 Oct 2010
Offline Ostatnio aktywny: Jul 04 2018 09:57 AM
-----

Moje posty

W temacie:Problem po wymianie tuszy na zamienniki, Brother DCP-J152W

18 February 2016 - 11:08 AM

Witam,

 

Najprawdopodobniej jest problem z chipami w tych tuszach i trzeba je będzie wymienić. Pewnie chodzi o starszą wersję oprogramowania. Proszę napisać e-mail do sklepu (sklep@doktortusz.pl) i opisać im tą sytuację, a na pewno podeślą nowe tusze.


W temacie:Drukarka wielofunkcyjna 400-500 zł

11 March 2015 - 17:37 PM

Witam,

 

Jak zaznaczałem na wstępie, ja atramentowej drukarki nie polecę. Później będzie na mnie ;)

 

Wbrew pozorom jak się mało drukuje, to tym bardziej należy szukać drukarki laserowej. Na drukarkach atramentowych trzeba drukować. My zalecamy, aby przynajmniej raz w tygodniu wydrukować coś na czarno i w kolorze. 

 

Większość współczesnych drukarek atramentowych, w tym i ta o której Pan pisze, to urządzenia z wbudowaną w drukarkę głowicą drukującą. Póki drukarka jest na gwarancji, to serwis najczęściej taką głowicę wymienia, ale jak po okresie gwarancyjnym głowica się przytka, to pozostaje zazwyczaj tylko modlitwa :)

Teoretycznie można próbować samemu się bawić w rozkręcanie i czyszczenie głowicy, ale jeżeli dojdziemy już do takiego momentu, to każdy człowiek zaczyna się zastanawiać "Po co ja kupiłem to coś? Żeby majsterkować czy drukować"

 

Odnośnie pytania drugiego. To nie tak. Wydajność każdego tuszu w teorii to 800 stron, ale rzadko kiedy drukujemy coś np. tylko w kolorze magenta, albo cyan. Nie na czerwono lub niebiesko, bo to już będą domieszki magenta + pomieszane kolory lub cyan + pomieszane kolory.

Właściwie, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby w przypadku tylko czarnego wydruku okazało się, że w tworzeniu czarnych liter udział biorą także pozostałe kolory (Cyan, Yellow, Magenta). 

 

W teorii więc wydrukować można po 800 stron każdego koloru, ale mając na uwadze, że większość barw to mieszanie kolorów podstawowych, to w praktyce wyjdzie nam, że jeden tusz będzie do połowy pełny, a drugi się skończył  i drukować już nie będzie można.

To kolejny minus współczesnych drukarek (nie tylko atramentowych, ale głównie ich). Jak się skończy jeden tusz (niech będzie i żółty), to drukarka automatycznie odmawia drukowania, nawet jak pozostałe kolory będą miały 100% napełnienia.


W temacie:Drukarka do zdjęć

11 March 2015 - 17:04 PM

Witam,

 

Szczerze mówiąc, to u nas w firmie raczej nikt Panu nie pomoże.

 

Jednym z powodów jest fakt, że zbyt wiele doświadczenia z drukarkami A3 nie posiadamy.

Innym, ale też ważnym powodem jest to, że naszym zdaniem drukarka do zdjęć jest mało opłacalna. Jak się doda do ceny kartridży koszt odpowiedniego papieru, a wynikiem końcowym ma być zdjęcie dobrej jakości, to jakby nie liczyć musi wyjść drożej niż pójście do zakładu fotograficznego.

 

Trzeba też pamiętać, że jakość zdjęć wykonywana na drukarce za nawet 2000 zł siłą rzeczy musi odbiegać jakością od urządzeń za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy (a takie stoją w profesjonalnych zakładach fot.).

 

Takie jest nasze zdanie, ale być może zajrzą tutaj bardziej doświadczeni użytkownicy i podrzucą jakiś pomysł lub podzielą się wiedzą.


W temacie:Drukarka wielofunkcyjna 400-500 zł

05 March 2015 - 16:43 PM

Jeżeli ma mieć wi-fi, to pozostaje wybrać z  HP LaserJet Pro M125nw lub Brother DCP-1610WE.

 

"Hapek" kosztuje trochę ponad 500 zł, ale ma wbudowany beben w toner.

 

Brother jest tańszy (poniżej 500 zł), ale co kilka wymian tonerów trzeba też wymienić bęben. Tylko tak czytając ile Pan drukuje, to może nie będzie to aż tak uciążliwe i ten Brother wystarczy.

 

Decyzję pozostawiam Panu. Ja bym wolał tego HP.


W temacie:Drukarka wielofunkcyjna 400-500 zł

04 March 2015 - 14:20 PM

Witam,

 

Zacznijmy od wyboru laserowa/atramentowa.

 

Ze względu na niezawodność ja obstawiam laserową.

 

Dalej podzieliłbym na te z oddzielnym bębnem (Brother, Lexmark, OKI) na te ze zintegrowanym bębnem (HP, Canon, niektóre drukarki Samsung).

 

Ze względu na koszt eksploatacji ja obstawiam tą drugą grupę.

 

Doszliśmy do tego, że już możemy poszukać konkretnego modelu urządzenia wielofunkcyjnego. Kolor w tej cenie odpada, wieć będzie to monochromatyczna drukarka.

 

I teraz z nowych

- HP LaserJet Pro M125a

- Canon i-SENSYS MF4730

 

Z używanych warto poszukać na allegro starszych modeli HP. To często bardzo trwałe i wydajne urządzenia. Np. teraz jest dostępna HP 3015 za 100 zł. Tonery do niej kosztują grosze, a jedyną rzeczą, którą najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić to gumę podającą papier.