Jump to content

firmware do drukarki Konica Minolta Bizhub C20


rss8

Recommended Posts

Tak, przepraszam to nie jest to. Faktycznie nie ma na stronie Konica Minolta programu, który by aktualizował oprogramowanie wewnętrzne. Ściągnąłem i zainstalowałem program LinkMagic, ale nie ma tam menu odpowiedzialnego za ten zakres. Przewertowałem instrukcję bizhub c20, wszytkie menu i nie ma czegoś takiego. Serwis Konica Minolta musi co na ten temat wiedzieć, gdyż pewnie używają serwisowych wyłącznie metod aktualizacji firmware. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Tak, przepraszam to nie jest to. Faktycznie nie ma na stronie Konica Minolta programu, który by aktualizował oprogramowanie wewnętrzne. Ściągnąłem i zainstalowałem program LinkMagic, ale nie ma tam menu odpowiedzialnego za ten zakres. Przewertowałem instrukcję bizhub c20, wszytkie menu i nie ma czegoś takiego. Serwis Konica Minolta musi co na ten temat wiedzieć, gdyż pewnie używają serwisowych wyłącznie metod aktualizacji firmware. Pozdrawiam!

 

Generalnie problem polega na tym, Kiedy zakładam nowe chipy na  kasety tonerów to źle mi je zlicza. Tzn. procentowo powinienem wydrukować ok. 8tysiecy stron na jednym chipie a nie 500kartek i stan pokazuje 1% lub 0% i przestaje drukować i właśnie Pan u którego kupiłem chipy powiedział, że nowy firmware rozwiążę tą sprawę.?...

Link to comment
Share on other sites

Otóż tu może być problem. Niektóre tonery kolorowe, np. HP, mają podwójny sytem kontroli żużytego tuszu : 1. zliczanie chipa 2. specjalne okienko, światłowód plastikowy, z czujnikami w drukarce po obu stronach - gdy nie ma proszku światłowód jest otwarty dla światła czujnikó - drukarka myśli: "zliczam chip ale dostałam informację że FIZYCZNIE brak tonera - przerywam drukowanie"

Link to comment
Share on other sites

Doczytałem się, ze po zaklejeniu wizjerów w bębnach drukarka ciągle będzie myślała iż bęben jest zasypany do pełna . Tylko, żeby to sprawdzić muszę je zakleić, ale niestety nie wiem jak one wyglądają. Czy może ktoś pomoże?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja odpowiedź może będzie nie konkretna, ale w przypadku naprawy drukarek spotkałem sytuacje, gdy drukarka nie była zepsuta w jednym konkretnym punkcie ale w 2 lub 3 jednocześnie, co czyniło naprawę trudną , trzeba było myśleć x 3 żeby założyć hipotetyczne przyczyny. W drukarce w naszym wątku może być podobnie. Żeby odebrać miarodajne informacje o stanie drukarki trzeba mieć ją na stole (operacyjnym :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...