Jump to content

HP DesignJet 111 - zablokowana drukarka


Lechjaro

Recommended Posts

Mam poważny problem z drukarką HP111. Długi czas drukarka pracowała poprawnie. Korzystałem z wiadomych powodów z zamnienników tuszów.

Ostatnio doszło do wylania czarnego tuszu HP82. Tusz rozlał się na styki chipa oraz do wnętrza doku tuszy. Oczywiście pojawił się błąd na wyświetlaczu oraz sygnał dźwiękowy.

Po rozkręceniu obudowy oraz doku tuszy wszelkie ślady wylanego tuszu zostały usunięte, a dok dokładnie osuszony. Po zmontowaniu ponownym drukarka nadal wyświetla błąd tuszy (migają 4 ikony braku tuszy na wyświetlaczu) i oczywiście nie działa.

Bardzo proszę o pomoc i wskazówkę - jak wyeliminować ten błąd.

Wg mnie jest to rodzaj blokady na zalanie drukarki. Nie sądę, że nastąpiło jakieś uszkodzenie elektroniczne - ale może się mylę.

może ktoś posiada instrukcję serwisową do HP111 lub zna link do jej pobrania.

Jak przywrócić drukarkę do życia. Może spotkaliście się z taką lub podobną sytuacją?

Ewentualnie - jaki element należy wymienić, aby usunąć problem.

Nadmienię, że błąd jest również wyświetlany dla oryginalnych tuszy HP.

  

Link to comment
Share on other sites

Osuszenie w tym wypadku to za mało - należałoby zalane tuszem elementy i styki wypłukać w płynie który usunąłby pozostałości tuszu. Zaschnięty tusz nie jest obojętny elektrycznie - może izolować styk, czyli prąd nie popłynie gdzie miał popłynąć. Także w chwili zalania mogła zostać uszkodzona elektronika - doszło do mikrozwarć układów elektronicznych. Moja rada jest taka - wypłukać z pozostałości tuszu , wysuszyć i złożyć. Jeżeli dalej będzoe występował problem - uszkodzona elektronika - patrz: złom elektroniczny.

Link to comment
Share on other sites

Osuszenie w tym wypadku to za mało - należałoby zalane tuszem elementy i styki wypłukać w płynie który usunąłby pozostałości tuszu. Zaschnięty tusz nie jest obojętny elektrycznie - może izolować styk, czyli prąd nie popłynie gdzie miał popłynąć. Także w chwili zalania mogła zostać uszkodzona elektronika - doszło do mikrozwarć układów elektronicznych. Moja rada jest taka - wypłukać z pozostałości tuszu , wysuszyć i złożyć. Jeżeli dalej będzoe występował problem - uszkodzona elektronika - patrz: złom elektroniczny.

Mam jeszcze pytanie - gdzie można kupić nowy bok zasilania w tusze i jaki jest  szacunkowy koszt?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...