Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalety zamienników.

• Please log in to reply
9 odpowiedzi na ten temat

#1 ciekawy_24

ciekawy_24

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 Postów:

Napisany 31 January 2012 - 18:18 PM

Jak ogólnie wiadomo cena tuszy stanowi największą część kwoty jaką wydajemy na eksploatację drukarki atramentowej. Na naszym rynku dostępne jest jednak wiele zamienników, jakie są więc ich zalety i dlaczego są takie popularne? :
1. Cena : Ponownie napełniane tusze do drukarek są na nawet o 75% tańsze niż te oryginalne, a przy okazji ich pojemność jest znacznie większa!
2. Dostępność : Zamienniki są łatwo dostępne do każego modelu drukarki, zarówno kolorowe jak i czarne.
3. Jakość. Zamienniki nie ustępują jakością oryginałom o ile są ze sprawdzonego źródła, poleca się zamienniki regenerowane w Polsce a nie np. w Chinach gdzie zamienniki robi się masowo z kiepskiej jakości materiałów.

A czy są jakieś wady? Praktycznie nie ma, jeśli tylko kupimy je od profesjonalisty który zna się na swoim fachu :)

#2 Invisible21

Invisible21

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 Postów:

Napisany 31 January 2012 - 18:28 PM

Ja korzystam z zamienników odkąd się tylko dowiedziałam że istnieje taka możliwość zakupienia tuszy i do tej pory jeszcze się nie zawiodłam, zawsze jednak korzystam z tego samego, sprawdzonego źródła. Oszczędzam jakieś 50 % w porównaniu do oryginalnych tuszy.

#3 krzysztoff

krzysztoff

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 31 January 2012 - 18:36 PM

Ja raz się naciąłem, kupiłem zamiennik od gościa na allegro, sprzedawał w bardzo niskiej cenie, dlatego się skusilem i to był błąd ;/ Tusz był jakiś wodnisty i wręcz "spływał" z kartki. Od tej pory nauczyłem się że zamiennik jest owszem sporo tańszy od oryginału ale nie do przesady. Teraz zawsze porównuję sobie ceny zamienników i nie kupuję od sprzedawców z podejrzanie niskimi cenami.

#4 ona19

ona19

Member

• Members
  • PipPip
  • 21 Postów:

Napisany 01 February 2012 - 21:47 PM

Ja do tej pory korzystałam z zamienników w drukarkach atramentowych, teraz chcę kupić drukarkę laserową i z tego co patrzyłam na stronie www.doktortusz.pl to tak samo regeneruje się tonery do drukarek laserowych, a myślałam że się nie da :) Jak zakupię drukarkę laserową to z pewnością skorzystam z oferty zamienników i przetestuję :)

#5 Marcin87

Marcin87

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 Postów:

Napisany 01 February 2012 - 21:54 PM

Ja przez długi czas kupywałem oryginalne tusze ponieważ nawet nie zdawałem sobie sprawy że można kupić zamiennik, dopiero kolega podpowiedzial mi że w ten sposób można zaoszczędzić i od tej pory kupuję tylko zamienniki, a do mojej drukarki różnica w cenie to około 50 zł a więc naprawdę sporo.

#6 kamil24

kamil24

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 Postów:

Napisany 02 February 2012 - 14:58 PM

Ciężko nie przyznać racji, obecnie zamienniki są już tak popularne że praktycznie każdy je stosuje, a wiadomo, gdyby nie były dobre i opłacalne to nie byłoby na nie popytu :)

#7 Adamski

Adamski

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 Postów:

Napisany 02 February 2012 - 19:57 PM

Ja na kupnie zamiennika do mojej drukarki oszczędzam 40 zł na jednym tuszu, więc w skali roku robi się z tego nawet do około 300 zł oszczędności na kilku pojemnikach z tuszem. Różnica powalająca.

#8 marek40

marek40

Member

• Members
  • PipPip
  • 14 Postów:

Napisany 03 February 2012 - 21:30 PM

Ja się niestety kilka razy naciąłem przy kupnie zamienników ale było to w czasach kiedy miałem atramentówkę i kupywałem tusze - raz nawet dostałem tusz który był po prostu zaschnięty i nie chciał wcale drukować. Potem nauczyłem się żeby kupować zawsze ze sprawdzonego, niekoniecznie najtańszego źródła.

#9 Marcin87

Marcin87

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 Postów:

Napisany 03 February 2012 - 21:47 PM

No niestety trzeba uważać od kogo się kupuje zamienniki, najlepiej od profesjonalnych firm które zajmują się serwisem tuszy i drukarek itp, które mają doświadczenie i pojęcie o tym co robią. To samo dotyczy regeneracji tuszy.

#10 czeslaw

czeslaw

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 13 February 2012 - 13:50 PM

No ja miałem troszkę przygód z kupowaniem zamienników - na początku przy mojej pierwszej drukarce atramentowej chciałem koniecznie zaoszczędzić i kupiłem zamiennik który był naprawdę śmiesznie tani w porównaniu do oryginału. Wydawał się ok, ale wydrukowałem na nim tylko jakieś 40 stron :D Potem nauczyłem się szukać bardziej zaufanych źródeł i obecnie kupuję tusze/ tonery w sklepie https://www.drtusz.pl/.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników