Skocz do zawartości


Rudy z DrTusz.pl

Dołączył: 21 Nov 2018
Offline Ostatnio aktywny: Aug 26 2022 13:42 PM
*****

Moje posty

W temacie:Atramentowa kontra laser kolor - co wybrać?

26 August 2022 - 13:44 PM

Cześć, jeśli tak mało eksploatujesz sprzęt, to moim zdaniem nie ma co inwestować w drukarkę laserową. Po pierwsze drukarki laserowe kolorowe to dość duży kosz zakupu, a  tonery też nie należą do najtańszych. Przy obecnej drukarce atramentowej polecam drukować kolor co najmniej raz w tygodniu. Unikniesz zatykania się głowicy i problemów z drukarką. 

Witam

 

Jestem posiadaczem drukarki atramentowej Epson L382. Używam ja w domu ,jest sprawna. Dużo nie drukuje, właściwie to od dwóch lat jak ją kupiłem to uzupełniałem tylko czerń, pozostałe kolory czyli czerwony, niebieski i żółty(pisze polskie nazwy bo jakaś magenta mało mi mówi) są co najmniej w połowie. No i teraz o co chodzi. Mam straszliwego smaka na drukarke laserową kolorową, tylko nie wiem czy mi się to opłaći i nie mam na myśli ceny kupna nowej drukarki tylko o kosztach eksploatacji. No i co zrobić z tym epsonem, jest sprawna, drukuje, przecież na śmieci jej nie wywale. Dodam jeszcze że ten epson to urządzenie wielofunkcyjne a ja gdybym chciał kupić drukarke laserową kolorowa to przydałby się jeszcze skaner.

Ehh... mam mętlik w głowie. Mogłem kupić odrazu lasera a teraz mam tylko problem.


W temacie:Drukarka MFC-J5910DW

22 July 2022 - 14:37 PM

Cześć, Twoja drukarka ma automatyczne czyszczenie  głowicy, to dobra  funkcja :) spróbuj zmienić godzinę na drukarce z PM na AM, może to zmieni godzinę czyszczenia :)

Dzień dobry,
mam pytanie, mam problem z drukarką w tytule- włącza mi się w nocy i czyści. Czemu tak się dzieje, da się to jakoś wyłączyć w ustawieniach? W sumie, teraz naszła mnie refleksja, ze drukarki same z siebie nie powinny tak robić :)
Pozdrawiam


W temacie:Problem z drukarką canon PIXMA ts5150 , wolne druki, drukowanie pustych karte...

20 June 2022 - 11:50 AM

Cześć, wydajność tuszów jest podawana w stosunku do 5% zadruku strony, więc jeśli drukujesz całe strony tekstu lub grafik wydajność maleje.  Do tego tusze startowe (te pierwsze dodane do drukarki przy zakupie) mają mniejszą pojemność. Spróbuj wymienić pojemniki i sprawdź, czy drukarka dalej tak samo się zachowuje. Jeśli masz ją rok, to masz jeszcze gwarancję. 

Witam.Od roku mam drukarkę canon PIXMA ts5150. Niestety nie jestem zadowolona z wyboru. Niby to miał być dobry strzał, nowy model drukarki a jednak jej funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Albo to może ja źle coś robie. Mianowicie drukarka bardzo wolno drukuje. Zdarza się, że słychać jak niby drukuje ale kartka nie wychodzi z podajnika. Ogólnie jest strasznnym zamulatorem. W ostatnim czasie drukowała same białe kartki. I do drukarki były dołączone tusze Canon czarny i w kolorze. Zostało wydrukowanych dosłownie z maksymalnie 10 kartek i nie ma już tuszu ani jednego ani drugiego. Czy to normalne dla tego typu tuszów? Czy jednak coś dzieje. Tusze Canon do tanich również nie należą i wprawilo mnie to w osłupienie, że wydrukowanych zostalo tylko kilka kartek i już brak tuszu Za drukarkę zapłaciłam 400 zł i oczekiwałam jednak normalnej pracy. Czy ktoś wie w czym może być problem? Czy po prostu ten model okazał się fiaskiem ?


W temacie:Samsung CLP320 - smugi na wydruku

01 June 2022 - 12:45 PM

Dzień dobry, na odległość ciężko jest powiedzieć, jaka jest tego przyczyna. Wydaje mi się, że potrzebna jest wymiana pasa transferowego. Po wydruku pas transferowy musi być czysty. Proszę zanieść drukarkę na najbliższy serwis. Pozdrawiam- DrTusz

 

Witam.
Posiadam kolorową drukarkę laserową Samsung CLP-320. Niestety od jakiegoś czasu pojawił się problem z drukowaniem, mianowicie gdy drukuje czarno-biało – jest wszystko dobrze natomiast przy druku kolorowym występują dziwne smugi na wydruku (gdy zdjęcie zajmuje fragment strony) po za tym niewłaściwe drukuje kolory. Zostały wymienione tonery na nowe z INKDIGO. Kupiłem używaną -z prawdopodobnie z uszkodzonym bębnem drukarkę (chociaż chyba to nie tylko to bo cały czas mruga w niej zielona dioda od przyjmowania danych i drukarka się nie uruchamia). Podmieniłem z tej uszkodzonej, pas transmisyjny (mój miał dwa biegnące wzdłuż pasa zagniecenia), grzałkę, laser…. i nic to nie zmieniło.
Co to może być?

 

PS. Niestety nie potrafię wrzucić tutaj zdjęcia jak wygląda wydruk


W temacie:Samsung CLP-300

19 April 2022 - 12:05 PM

Cześć,
Możliwe, że bęben jest przepełniony tonerem odpadowym. IPA nie nadaje się do czyszczenia pasa- pas jest wykonany z tworzywa sztucznego, a listwa zbierająca jest gumowa- IPA jest mocno inwazyjna, nie nadaje się do czyszczenia plastiku i gumy. Pozdrawiam- DrTusz

Dzień dobry wszystkim.

 

Dostałem i uruchomiłem po dość długim czasie stania, drukarkę Samsung CLP-300. 

Niestety wydruki pozostawiaja wiele do życzenia co widać na załączonym obrazku.

Ale po kolei. 

Po pierwszym uruchomieniu drukarki, wydruki były mocno zanieczyszczone żółtym tonerem (w sensie były np. żółte poziome pasy na wydrukach). Z kolei przy wydrukowaniu, np. obrazka w którym było sporo żółtego koloru, wydruk wychodził szary, a "obrazek" w kolorze żółtym zostawał na pasie transferowym. Normalnie na pasie był żółty toner w kształcie obrazka.

Tonery zostały wymienione... A pas wyczyszczony (IPA)

Bęben światłoczuły był czyściutki.

 

Teraz znowu pojawiły się pionowe pasy... I dla odmiany te pasy pozostają również na bębnie...

Na załączonym obrazku widać pionowe pasy na wydrukach w których są też "cienie" z poprzednich wydruków.

Bęben do wymiany? Czy pas? 

Czy na podstawie poniższego zdjęcia mógłbym prosić o potwierdzenie (albo wskazanie innej przyczyny niż moje przypuszczenia)

Będę serdecznie zobowiązany za pomoc, bo chciałbym żeby ta drukarka jeszcze troszke popracowała.

 

6dd40c2c5aafba28med.jpg