Skocz do zawartości


paul0

Dołączył: 11 Feb 2018
Offline Ostatnio aktywny: Mar 03 2018 00:27 AM
-----

Moje posty

W temacie:Wymiana czarnej folii w HP CM 1312

03 March 2018 - 00:26 AM

Jest to do naprawienia. Owszem nowy pas kosztuje ok. 700zł (czyli tyle co  połowa kompletu oryginalnych tonerów), ale na portalu aukcyjnym idzie kupić ten pas używany za ok. 160 zł.

Da się wymienić samodzielnie.


W temacie:Drukarki atramentowe-Ricoh

11 February 2018 - 21:10 PM

Ja mam model Aficio GX3350N. Jest to drukarka żelowa. Gdzie można do niej dostać żel? Czy są zamienniki bo oryginalne bardzo drogie.
Główne zalety drukarki to szybkość druku i wydruki wodoodporne. Dobrze by było jakby można nabić tak jak w atramentowych.

Zamienniki żeli są dostępne na alledrogo, kosztują około 2/3 ceny oryginałów.

Uważać jakie się kupuje - są o różnej pojemności, a różnica w cenie jest niewielka - kupować największe jakie pasują do drukarki.

Jeśli nie jest na tym urządzeniu często drukowane to uciekać z tym wynalazkiem "do żyda".

Głowica lubi w tym zasychać - szczególnie kolor magenta.

Pojemnik na zużyty żel nie jest dostępny w zamienniku i jest drogi. To już jest skrajne zdzierstwo żeby za ten kawałek plastiku kasować ponad 150zł.

Drukarki atramentowe sporo atramentu marnują na czyszczenie głowicy. Z żelowymi jest to samo. Jak policzyłem (z zważenia kartridży nowych i pustych, oraz pojemnika na zużyty żel) to ponad połowa żelu jest marnowana.

Komunikaty o błędach są tak zredagowane, że nie wiadomo o co chodzi, jest to zrobione celowo żeby klienta zmusić do korzystania z serwisu, a dokumentacja jest do tego wynalazku niedostępna. Np. komunikat: "Zacięcie papieru w zespole skanera", przyczyna... "wykolejona" z prowadnicy głowica, nie ma możliwości wykrycia punktu parkowania gdzie zeruje się enkoder. Wstawienie głowicy na miejsce, dość upierdliwe do wykonania rozwiązuje problem. W aficio SG 3100 SNw górny ślizgacz, dociskany sprężynkami powinien być poniżej prowadnicy, a dolny od strony tyłu drukarki.