Skocz do zawartości


andrzej461

Dołączył: 08 Nov 2016
Offline Ostatnio aktywny: Aug 11 2021 21:30 PM
-----

Moje posty

W temacie:Drukarka Brother HL-3040CN przekłamuje kolory

10 August 2021 - 20:45 PM

Cześć, jeżeli chodzi o wydruki z PDFów, to możliwe, że masz coś w ustawieniach źle dopasowane. Wydrukuj z jpg test kolorów i będziesz wiedział, czy z drukarką jest coś nie tak. Jeżeli w teście wszystko okej, to zainstaluj najnowsze sterowniki, to może akurat pomóc :)

Właśnie tą stronkę testową co ma każda drukarka zaimplementowana, to ona świetnie drukuje. No, znaczy dobrze. Żeby tak było ze wszystkim/ A już pliki to zależy od programu z jakiego się drukuje. Sterownik pododawał mnóstwo profili druku do windowsa, a do tego mam stery innych drukarek i laserowych i atramentowych i w rezultacie jak się wejdzie w te profile kolorów to tam jest tego sporo. I Adobe się znalał tam i wiele innych.

 Każda wcześniejsza drukarka super sobie radziła z tym. A tą kupiłem używkę i od razu problem. Najgorzej z tymi PDFami a na nich mi najbardziej zależy. Bo drukuję wiele materiałów które mam w PDFach.

   Z różnych programów próbowałem różne pliki w różnych formatach i za kazdym razem różne wyniki. Najlepiej jest ze zdjęciami z aparatu.

A PDFy grafiki przekłamuje. Ma byc czerwony to daje jakiś rdzawy, nie te tonacje. Poza tym raczej żadnych wad mechanicznych nie ma. Skoro drukuje testy dobrze.

 W ustawieniach zaawansowanych drukarki sa ustawienia kolorów ale jeśli z jednym się dojdzie względnie do ładu to albo inny popsuje albo za jaskrawo albo za ciemne itp.

    Stery to raczej najnowsze mam, bo to jest drukarka już wycofana i nie z płytki instalowałem tylko ze strony HP.

 Pytałem tu i tam a to naprawiaczy drukarek a to gdzie się dało w sklepach. Co usłyszałem to że zamienniki niedobre a więcej nic. Tylko że wychodzi na to że jednak dobre, skoro testy drukuje dobrze i zdjęcia akceptowalnie.

Na początku było za mało RAMu, dokupiłem i z RAMem OK. To teraz jakość odwzorowania kolorów.

 Może tam coś jest zanieczyszczone wewnątrz? Nie wiem.