Skocz do zawartości

Zdjęcie

HP Photosmart B210A - Kilka pytań osoby początkującej

• Please log in to reply
2 odpowiedzi na ten temat

#1 dawidxt

dawidxt

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 25 December 2021 - 12:42 PM

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum - jestem świeżym posiadaczem używanej drukarki jak w tytule. 

Do tej pory drukarkę traktowałem jako zbędny gadżet, ale teraz kiedy już ją kupiłem, chcę o niej wiedzieć jak najwięcej, nie wszystko dla mnie jest jasne w instrukcji jaką odnajduję w necie. Jedna od drugiej różni się niektórymi informacjami. 

Ok wracając do meritum, mam parę pytań odnośnie tego modelu, jak i ogólnego zagadnienia związanego z drukarkami:

1. Papier fotograficzny posiada osobną tackę podającą papier i jest ona ograniczona do małego formatu 13 x 18 cm, czy to oznacza, że nie mogę drukować papierem fotograficznym o rozmiarze A4 ze standardowego podajnika, który taki rozmiar obsługuje?

2. W jednej ze specyfikacji informacja o gramaturze podstawowego papieru zwykłego to "do 75 g/m²", w innej widnieje informacja "do 90 g/m². W przypadku papieru fotograficznego również są obsługiwane gramatury "do 236 g/m²". Czy to oznacza, że nie mogę kupić sobie papieru lepszej jakości? Liczyłem na papier conajmniej pollux 90g. 

3. Jak wspomniałem na starcie kupiłem drukarkę używaną, która przyszła do mnie w oryginalnym pudełku (które leżało bokiem u kuriera). Generalnie któryś z tuszy wylał się i zrobił wyciek z drukarki, którego z grubsza oczyściłem. Drukarka działa, wydruk testowy jednak posiada pewne przebarwienia, widać to szczególnie w kolorze cyanu, który miejscami przechodzi w kolor zielony.

Podgląd: https://imgur.com/a/H5gx4Sh

- Czy może to być spowodowane rozlanym tuszem, który pobrudził pozostałe dysze? (dodam, że drukarka ma pusty tusz magenta, nowe tusze dotrą do mnie po świętach). 

- Jeżeli sugerujecie abym oczyścił głowice, to czy możecie mi polecić jakiś dobry nieinwazyjny preparat do tej głowicy, lub głowic HP? 

Dodam, że czyszczenie głowicy robiłem 2-3 razy. Natomiast równanie głowic kończy się niepowodzeniem (pewnie przez brakujący tusz magenta)

Z góry dziękuję osobie na tyle cierpliwej, która poświęci swój czas na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi na te zawiłe pytania :)

Wesołych Świąt wszystkim!

#2 Rudy z DrTusz.pl

Rudy z DrTusz.pl

Advanced Member

• Moderators
  • 155 Postów:

Napisany 27 December 2021 - 10:01 AM

Cześć, jest to dość stary model drukarki, od dawna nie miałem jej w swoim sklepie, więc ciężko jest przypomnieć, jakie miała funkcje, ale...jeśli chodzi o podajnik do papieru i gramaturę należy sprawdzić, czy jest coś o tym w instrukcji obsługi, lub napisać do producenta. Niestety kupno używanej drukarki ma swoje wady i zalety, nie obejmuje jej gwarancja a za uszkodzenia podczas transportu nie odpowiada sprzedający. W tym wypadku należy dokładnie wyczyścić głowice, polecam płyn do udrażniania, https://www.drtusz.p...rm_auto=płyn_hp
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.  Pozdrawiam- DrTusz

#3 dawidxt

dawidxt

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 27 December 2021 - 11:08 AM

Dziękuję za szybką odpowiedź, w takim razie w pierwszej kolejności zajrzę do papierologii jaka jest w pudełku i ze stresem zabiorę się za czyszczenie tej głowicy.

Pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników