Jump to content

Drukarka Brother HL-3040CN przekłamuje kolory


andrzej461

Recommended Posts

Dzień dobry.

Kupiłem jakiś czas temu tą drukarkę i od razu problem. Przekłamuje kolory, z tym że zależy z jakich aplikacji się drukuje. Zdjęcia z aparatu drukowane z windowsowej przeglądarki zdjęć wychodzą całkiem nieźle. Z kolei np z PDFów zmienia kolory. Jakby z każdego programu inaczej drukuje.

Próbowałem grzebać w profilach kolorów, ale tam tyle tego jest że nie wiem co i jak zmienić.

 Skoro zdjęcia drukuje względnie dobrze to by znaczyło że sama drukarka nie jest uszkodzona. ??

 W czym może być problem?

Link to comment
Share on other sites


Cześć, jeżeli chodzi o wydruki z PDFów, to możliwe, że masz coś w ustawieniach źle dopasowane. Wydrukuj z jpg test kolorów i będziesz wiedział, czy z drukarką jest coś nie tak. Jeżeli w teście wszystko okej, to zainstaluj najnowsze sterowniki, to może akurat pomóc :)

Dzień dobry.

Kupiłem jakiś czas temu tą drukarkę i od razu problem. Przekłamuje kolory, z tym że zależy z jakich aplikacji się drukuje. Zdjęcia z aparatu drukowane z windowsowej przeglądarki zdjęć wychodzą całkiem nieźle. Z kolei np z PDFów zmienia kolory. Jakby z każdego programu inaczej drukuje.

Próbowałem grzebać w profilach kolorów, ale tam tyle tego jest że nie wiem co i jak zmienić.

 Skoro zdjęcia drukuje względnie dobrze to by znaczyło że sama drukarka nie jest uszkodzona. ??

 W czym może być problem?

Link to comment
Share on other sites

Cześć, jeżeli chodzi o wydruki z PDFów, to możliwe, że masz coś w ustawieniach źle dopasowane. Wydrukuj z jpg test kolorów i będziesz wiedział, czy z drukarką jest coś nie tak. Jeżeli w teście wszystko okej, to zainstaluj najnowsze sterowniki, to może akurat pomóc :)

Właśnie tą stronkę testową co ma każda drukarka zaimplementowana, to ona świetnie drukuje. No, znaczy dobrze. Żeby tak było ze wszystkim/ A już pliki to zależy od programu z jakiego się drukuje. Sterownik pododawał mnóstwo profili druku do windowsa, a do tego mam stery innych drukarek i laserowych i atramentowych i w rezultacie jak się wejdzie w te profile kolorów to tam jest tego sporo. I Adobe się znalał tam i wiele innych.

 Każda wcześniejsza drukarka super sobie radziła z tym. A tą kupiłem używkę i od razu problem. Najgorzej z tymi PDFami a na nich mi najbardziej zależy. Bo drukuję wiele materiałów które mam w PDFach.

   Z różnych programów próbowałem różne pliki w różnych formatach i za kazdym razem różne wyniki. Najlepiej jest ze zdjęciami z aparatu.

A PDFy grafiki przekłamuje. Ma byc czerwony to daje jakiś rdzawy, nie te tonacje. Poza tym raczej żadnych wad mechanicznych nie ma. Skoro drukuje testy dobrze.

 W ustawieniach zaawansowanych drukarki sa ustawienia kolorów ale jeśli z jednym się dojdzie względnie do ładu to albo inny popsuje albo za jaskrawo albo za ciemne itp.

    Stery to raczej najnowsze mam, bo to jest drukarka już wycofana i nie z płytki instalowałem tylko ze strony HP.

 Pytałem tu i tam a to naprawiaczy drukarek a to gdzie się dało w sklepach. Co usłyszałem to że zamienniki niedobre a więcej nic. Tylko że wychodzi na to że jednak dobre, skoro testy drukuje dobrze i zdjęcia akceptowalnie.

Na początku było za mało RAMu, dokupiłem i z RAMem OK. To teraz jakość odwzorowania kolorów.

 Może tam coś jest zanieczyszczone wewnątrz? Nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...