Jump to content

[HP k209] występowanie cienia podczas drukowania tekstu


Zsmo

Recommended Posts

Witam.

Przychodzę z przypadłością która ostatnio mnie napotkała, więc w mojej drukarce HP k209 pojawił się problem który polega na drukowaniu tekstu np. z Word'a z cieniem. Próbowałem chyba wszystkiego m.in czyszczenie pozycjonera, wgrywanie nowych sterowników na różnych systemach, wymiana na nowe kartridże, czy nawet wyrównanie kasety drukującej. Ale ździwiło mnie to że podczas drukowania tekstu w kolorze tego "cienia" nie widać nawet przy najmniejszym rozmiarze tekstu. Jedynie problem występuje podczas drukowania tekstu w kolorze czarnym. Bardzo prosiłbym o jakąś dobrą poradę co mogę z tym zrobić, ponieważ nie mam na ten moment pieniędzy aby wydać kilka stów na drukarkę. 

Ps. Nie jestem obeznanym człowiekiem w polu drukarek. :)

W góry dziękuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Przyczyna może być tak, że drukarka wymaga wyrównania. Aby wyrównać drukarkę należy:
1. Do zasobnika wejściowego załaduj kartkę czystego, białego papieru formatu Letter, A4 lub Legal.
2. W programie Centrum obsługi HP kliknij Ustawienia.
3. W obszarze Ustawienia druku wybierz Zestaw narzędzi do drukowania. Uwaga Możesz również otworzyć okno Zestaw narzędzi do drukowania z okna dialogowego Właściwości drukowania. W oknie dialogowym Właściwości drukowania kliknij Funkcje, a następnie Usługi drukarki. Zostanie wyświetlone okno Zestaw narzędzi do drukowania.
4. Kliknij kartę Obsługa urządzenia.
5. Kliknij przycisk Wyrównaj pojemniki. Urządzenie wydrukuje stronę testową, wyrówna głowicę drukującą i przeprowadzi kalibrację drukarki. Stronę testową wyrzuć lub zostaw do ponownego zadrukowania. 

Czy przy druku w skali szarości jest ten sam problem? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...