Skocz do zawartości


Zdjęcie

HP Officejet Pro 6830 - drukuje stronę testową, nie drukuje skanu ani z pliku

HP Officejet Officejet Pro Officejet Pro 6830

  • Please log in to reply
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Stanisław.D

Stanisław.D

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 December 2019 - 14:54 PM

Uszanowanie, Panowie/Panie mam problem.

 

Jakieś dwa miesiące temu zakupiłem używaną dr. HP Officejet Pro 6830. Gość sprzedawał ponieważ wyskakiwał błąd głowicy drukującej, stan oryginalnych tuszy był na minimalnym poziomie (zdjęcie poglądowe poniżej). Co po kolei robiłem i jaki jest efekt końcowy:

 

1) wyjąłem głowicę i ją potraktowałem alkoholem izopropylowym. kilka razy płukałem przez sitka i moczyłem spód. Jakieś tam smugi tuszu wychodziły ale bez szału (szczególnie był widoczny kolor, czarny ledwie). Na nic to się nie zdało - błąd nadal wyskakiwał.

 

2) Zamówiłem nową głowicę od chińczyka. Dzisiaj ją zamontowałem wraz z tonerami z oryginalnej i przy pierwszym uruchomieniu wyskoczył błąd 0xc19a0013. Trochę poszperałem i zrobiłem reset (włączona drukarka -> wyjąć kabel zasilania -> odczekać minimum minutę -> podłączyć z powrotem kabel zasilania).

 

3) po włączeniu sprawdziłem stan aktualizacji poprzez panel sterowania na drukarce - sterowniki są aktualne.

 

4) przeprowadziłem wyrównanie głowicy drukującej i trzy etapy czyszczenia głowicy - na koniec każdego etapu drukowało stronę testową (od pierwszej do trzeciej jakość druku się zmniejszała ale coś tam było widać - zdjęcie pierwszej i drugiej strony poniżej)

 

Problem polega na tym, że mimo byle jakiego ale istniejącego wydruku strony testowej, podczas puszczenia druku ze skanera albo z pliku word głowica się uruchamia i niby drukuje ale wyrzuca pustą kartkę. Czy ktoś ma jakieś opinie na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedzi! :) Stanisław.

 

Zdjęcia:

https://naforum.zapo...9123dc.jpg.html

 

https://naforum.zapo...d87e33.jpg.html

Also tagged with one or more of these keywords: HP, Officejet, Officejet Pro, Officejet Pro 6830

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników