Jump to content

Drukarka laserowa kolor LEd do domu - Xerox vs Canon


Tom83

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Po doświadczeniach z drukarkami HP (Business Inkjet 8000) poszukuję dobrze działającej, sprawdzonej drukarki kolorowej na użytek domowy. Ważne by drukarka byłą tania w utrzymaniu - dobrze tolerowała zamienniki i jak sądzę była laserowa - drukuję mało i w sporych odsepach czasu. Tusze zasychają w głowicach lub wężykach - a po zabawie z HP nie chcę już drugi raz przerabiać tego tematu. 

 

Mój wybór padł na 2 modele:

- Canon i-SENSYS LBP-613Cdw

- Xerox Drukarka Phaser 6020V_BI USB/WiFi/GDI/12pps

 

Ewentualnie zastanawiałem się jeszcze nad:

 

- HL-3170CDW Brother

- oki c332dnw

 

choć w ich przypadku jest problem ponoć z jakością wydruków i cena tonrów (nie akceptowaniu zamienników).

 

Czy możecie powiedzieć coś więcej na temat tych drukarek (szczególnie Xerox i Canon). Ważne dla mnie jest by:

- drukarka miała tanie tonery (nie muszą być na 5000 str. - drukuję sporadycznie al e w kolorze);

- miała Wifi (fajnie tez gdy był duplex);

- nie była awaryjna (wiem że to loteria, ale jak sądzę są modele bardziej i mniej awaryjne);

- ogarniała papier z gramaturą do tych 160-180g (choć nie jest to obligatoryjne)

- w miarę możliwości poza Widnows 10, działała też na Ubuntu choć w stopniu podstawowym

 

Drukarka nie musi mieć skanera ani 5 w 1 i innych "ułatwień" Ma drukowac w kolorze i działać (nie jak HP ;-) )

 

Co polecacie? Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...