Jump to content

Druk czarno biały tekstów ozdobnych


veronek

Recommended Posts

Zakupiłem drukarkę atramentową EPSON L805, do druku kolorowego oraz czarno białego, ale okazuje się że czarno biały wydruk jest fatalnej jakości.

 

W związku z tym dodatkowo poszukuję drukarki - jak najtańszej spełniającej następujące kryteria:

 

1. Bardzo wysokiej jakości druk monochromatyczny (i tylko taki, żadnego koloru), trwały

2. Obsługa papieru do 250g

3. W miarę możliwości niski koszt eksploatacji

 

Druk w ilości 20-50 stron tygodniowo.

 

Co mam na myśli mówiąc o jakości - drukarka atramentowa epson drukuje tak jakby matowo napisy, moja drukarka w firmie (laserowa, jakieś stare HP) drukuje piękny wyraźny czarny tekst - który wręcz błyszczy. Różnica jest kolosalna - ale czegoś takiego bym potrzebował.

 

Drukowane będą napisy, proste grafiki ala clipart, wszystko czarne, różne czcionki (często wymyślne).

 

Kwestia gramatury - L805 obsługuje wg producenta 163g, ale spokojnie 250 przechodzi. Więc sądzę że nie musi być to wyszczególnione przez producenta jako obsługa gramatury do 250.

 

Z góry dziękuję za pomoc! Serdecznie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Polecam drukarkę https://www.drtusz.pl/urzadzenia-laserowe-drukarka-canon-sensys-lbp6030-p-5585.html   

 

Z opisu na stronie Canona : "Rozdzielczość druku do 2400 x 600 dpi z funkcją automatycznego wyostrzania obrazu gwarantuje uzyskanie doskonałej jakości wydruku, charakteryzującego się wyraźnym tekstem i szczegółową grafiką".

 

Doskonały zamiennik do tej drukarki na 2100 stron https://www.drtusz.pl/wklady-laserowe-toner-zamiennik-crg-725-do-canon-3484b002-czarny-do-drukarek-canon-p-2903.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...