Jump to content

Epson l1300 poziome linie podczas drukowania.


beneq

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pewien problem - wczoraj podczas druku zacięła mi się kartka, zwykła 80g na ksero podczas drukowania dokumentu. 
Według zaleceń producenta wyciągnąłem kartkę ze środka (trochę się porwała.. ale dałem rade wyciągnąć :) ) i od tego widać paski na druku. Zwłaszcza w kolorach z cyanem i magentą. 
Robiłem nozzle check i na jednej dyszy z magenty jest delikatna przerwa (2 mm) reszta ok. 
Robiłem też w konserwacji czyszczenie głowić i nie pomogło.. próbowałem  15 razy przedrukować kolory na maksymalnej możliwej jakości i też nic. 
Jest jeszcze opcja dokładnego czyszczenia - jednak przeraził mnie fakt że coś tam będzie płukać i bardzo dużo atramentu jest potrzeba - ktoś coś o tej funkcji wie? 

Czy ktoś z Was zna się może na maszynach epson? 
Słyszałem że takie paskowanie na druku może być wynikiem paproszka/kurzu który został na głowicy, problem w tym że nie wiem jak dostać się do głowic. 

Dodam, że maszynę od nowości mam tydzień u siebie i od razu coś takiego... 
Jak sądzicie, co może być przyczyną? Dam radę zrobić to samemu czy muszę odsyłać drukarkę na serwis? 
fotka z druku: http://artmedia-reklamy.pl/epson/20171007_180752.jpg
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź. 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...