Skocz do zawartości

Zdjęcie

drukarka laserowa mono duplex a4

drukarka laser mono duplex biuro a4

• Please log in to reply
1 odpowiedzi na ten temat

#1 N3RV

N3RV

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 February 2017 - 10:09 AM

Cześć wszystkim.

Stoję przed wyborem drukarki. 

Drukarka musi posiadać duplex, lan. Będzie drukowała około 500 szt a4 miesięcznie. Czasem o połowę mniej a rzadziej 2x tyle. 

Przede wszystkim musi być niezawodna, nowa. Mogła by mieć dłuższa gwarancję. Zamienniki w miarę w przystępnej cenie. 

Cena urządzenia do 1000zł. Ewentualnie do 1500. Preferowana marka to HP (wg mojego przełożonego), ale może być też coś innego.

Zależy mi na długiej żywotności i w miarę bezproblemowym użytkowaniu.

Co polecacie ?

Pozdrawiam,

Sylwek

#2 andrzej461

andrzej461

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 11 February 2017 - 19:59 PM

Sądząc z opinii w necie jak i fachowców w różnych sklepach, era supertrwałych drukarek właśnie się skończyła. To znaczy wciąz na pewno wiele nowych drukarek nawet za 500 zł może być wartych zakupu i będą długo pracować i w miarę tanio, ale są liczne opinie ze opłaca się kupić jeden z wielu starszych modeli HP, poszukać poleasingowych, i wówczas można mieć super nezłomny sprzęt. Widziałem wypowiedzi gości mówiące że są sprzęty które są w stanie wydrukować nawet milion kartek.

Mechanicznie drukarki stają się coraz słabsze. Również jak chodzi o zabezpieczenia chipowe, one stają się coraz trudniejsze dla tych co robią zamienniki.

Ale, z nowych drukarek owszem można wybrać HPeki , tylko te tańsze nie mają dupleksu. Ja z kolei mam Brothera DCP - 2500D i on ma dupleks, dobry skaner. Toner na 2600 kartek, tu na DrTusz dostępny w promocjach za 75-79 zł. Więc niedrogo wychodzi. Drukuje super. Co do trwałości to trudno powiedzieć. Mam ją w domu, więc nie drukują dużo.. Nowa. Ale wiele wskazuje na to że ona by była dobra do takiego drukowania 500 - 1000 kartek w miesiącu.  Gwarancja 3 lata. Nie ma chipów, dźwigienki - zębatki plastikowe które można przekręcić po napełneniu tonera proszkiem do pozycji zerowej i drukować.

A później dokupiłem Ricoh Sp112 bo kosztowała zaledwie 150 zł i okazało się że na najwyższej jakości drukuje dobrze a pod linuksem nawet bardzo dobrze. I ona sobie pełni rolę takiego "bufora bezpioeczeństwa", znaczy jak coś trzeba jednostronnie to można odciązyć Brothera.

Obie nie mają Lanu. Brother taki jak mój z Lanem chyba ok 750 zł. Ma dupleks.

A oczywiście za 1000 - 1500 to już bez problemu można i HPeka ze skanerem i dupleksem i podajnkiem dwustronnym kartek do skanera kupić.

Also tagged with one or more of these keywords: drukarka, laser, mono, duplex, biuro, a4

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników