Jump to content

urządzenie wielofunkcyjne z możliwością napełniania tonera


chopinek

Recommended Posts

Witam. Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne do domu, ale chciałbym żeby była możliwość kupienia tonera zamiennika lub samodzielnego napełniania, ale bez potrzeby kupowania specjalnych chipow itp. Mam samsunga teraz i ni w ząb nie idzie dostać zamiennika lub napełnić bez kupna jakiegoś chipa co i tak nic nie daje z moją wersją drukarki. Pozdrawiam i z góry dziękuję
Link to comment
Share on other sites

Ja mam Brother DCP-L2500D. I tu nie ma chipa tylko dwigienka resetujca co j sie przekreca i jest że pełny toner, 475 zł. Skanet bardzo dobry, Jakos druku mega super.  A znów w hp są chipy ale sygnalizuje tylko brak tonera i nie wyłącza drukowania. Ludzie mwi ze HPeki lasery są najlepsze,

Toner do mojego Brothera na 2600 kopii kosztował tu w DrTusz 75 zł, Ale jeszcze go nie zakładałem.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba pytać tu szefa, na elektrodzie wiedzą, na Youtube są filmiki. Tylko po co wyższy model. Ten jest kawa maszyny sporej i ciężkiej. Jak na razie to mi super mega drukuje. Ale to dopiero początek. A HPeki to chyba jak pamiętam to były wypowiedzi takie że w ogle HPeki nie blokują. I że alternatywne stery i wtedy w ogóle spokój. Ale jak już masz Samssunga ten model co tu wynika z reakcji szefa że ciężki, to ja wierzę że da sie coś wykombinowac. Kwestia na pewno poszperania i alternatywnego softu. Na przykład dziś się dowiedziaem o samsungach że gość sypał zawsze czy zamienniki dawał i że chyba soft mu się automatycznie zaktualizował i w efekcie przestały mu zamienniki pasować. Wniosek taki żeby jednak z softem pogrzebać, poszukać. HP ponoć też zaczyna się uwredniać i softem zabezpieczać.

 Z kolei z penym przekonaniem znawcy są za tym żeby kupować starsze HPeki z leasingw takie po 200-350 z bo są nie do zarąbania, tonery na 7tys i nawet na ponad 10 tys i że się w ogóle nie psują. Jest parę powszechnie polecanych modeli HPeków takich że perpetum Mobile. Tylko żeby patrzeć od kogo się kupuje i patrzeć na stan podzespołów.

 Ale na dziś, jak już się ma tego samsunga to po forach polskich i anglojęzycznych trzeba szukac i nie wierzę żeby nie było sposobu. albo stare stery jakieś. Ciekaw jestem jak to pod Linuksem jest. Wiele sterów jest pisanych przez producenta drukarki ale w sumie większość chyba chlopaki piszą od linuksa. Wątpię czy by pisali aż zabezpieczenia chipów tym bardziej że oni tego w ogle nie lubią kombinowania.

Link to comment
Share on other sites

Wyświetla 15% ale drukuje w ogóle? Trzeba tam dokładnie według instrukcji zrobić. Warto się jednorazowo nagłówkować żeby później mieć spokój. Bo skoro już jest drukarka Samsung to się jej nie wyrzuci. Kasy szkoda. A w sumie jakby dało się obejść ten problem, a sądzę że się da to wtedy można sobie drukować i nie przejmować się nic a nic. Natomiast zawsze można za te 300 około kupić uzywkę monochromatyczną, akurat mi w sklepie gośc pokazywał ze oni mają taką i drukują do oporu mnóstwo i nic się nie dzieje.

 Z nowych to ja tylko mogę polecieć to o czym wiem bo mam. Więc mój Brotherek drukuje super i wiem że z napełnianiem czy zamiennikami nie ma problemów.

Link to comment
Share on other sites

To jest tak. Ja się bałem i boję różnych wpadek. ale jak kupiłem Brothera i Ricoha najtańszeego to się bałem czy to będzie drukować. Ale drukuje nadzwyyczajnie. Boję się że coś nawali, oczywiście, ale cóż, takie życie. Ale jakością druku jestem zaskoczony super pozytywnie. Może ten Ricoh SP112 jest trochę jak czajnik bezprzewodowy czy toster, ale na razie drukuje. A po drodze promocyjki. Właśnie sobie zakupiłem proszku do zasypów do Ricoha (Samsung proszki). Cóż, nie będzie pasował to chyba do zupy po łyżeczce będę musiał dodawać. Hehe !!. Ale ja tam myślę że będzie drukować. :)  Do Brotherka jestem zaopatrzony super w promocyjnego tonerka i jeszcze proszek też mam, Do Ricoha nawet wałek OPC mam na zapas, wiecznego chipa. Pewnie jescze listwę zbierającą będę musiał później dokupić i mam zapas do oporu. Teraz tylko papierku do oporu i można drukować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...