Jump to content

Niezasychająca drukarka z faksem


michal1983

Recommended Posts

Cześć!

Potrzebuję jakąś tanią w zakupie i użytkowaniu drukarkę (najlepiej z faksem). Drukarka musi być też mało kłopotliwa w obsłudze. Poprzedni epson PX 650 ciągle wymagał czyszczenia głowicy co było irytujące.

Drukuję mało. Pewnie z 50 stron miesięcznie.

Myślałem o:

- canonie pixma MX535 ale opnie o niej  są takie sobie,

- epsonie WF-3620 ale boje się, że będą problemy jak z poprzednią.

 

Za wszystkie sugestie będę wdzięczny!

 

Pozdrawiam!

 

Michał

Link to comment
Share on other sites

A ja bym kupił laserówkę monochromatyczną a na od czasu do czasu z obrazkiem to bym albo tą starą atramentówkę odświeżył albo jakąś tanią nową. Ja mam z atramentówką o tyle doświadczenie że mam HP Photosmarta starego. Super maszyna. Ona ma głowicę z kartridżem razem, więc droższe to, ale wiem że mi nie zasychała. Mało drukowałem ale jak była na orginalnych tuszach to nie zasychało. W sumie to muszę spróbować dolewek, ale tu wybiorę jakiś porządny tusz. Wtedy by taniej wyszło. A te drukarki co mają oddzielną głowicę to niektórzy ludzie, właśnie jak chodzi o Epsony Worforce, piszą że podsycha ta głowica Precision Core a przede wszystkim że głowice za szybko lecą. A głowica ze 250 zł.

 Ale do obrazka od czasu do czasu to bym za 150 zł kupił HPeka, on ma głowicę z kartridżem razem i widzę że są zastępniki czy na dolanie tusze. Jak się kilka obrazków trafi w miesiącu to chyba nie zaschnie.

  Za to laserówki są super. Dobrać taką co ma zamienniki tonery, niedrogie, a do tego pojemne i można się nie przejmować drukowaniem. Parę dni mam Brothera i jest super. A zanim kupiłem to gruntowny wywiad zrobiłem we wszystkie strony, same pochwały były, toner na 2600 druknięć (faktycznie wg. paru osób z 1900 powinno zrobić. Jakość na oryginale jest super. Jak w książce z księgarni.

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym "odświeżył" starą bo mam do niej CISS i sporo atramentu ale najprawdopodobniej płyta główna padła. Jak chcę ją włączyć to tylko diodka mignie i tyle...

 

A myślałem o drukarce z faksem, żeby się jednego sprzętu pozbyć. Kupowanie dwóch drukarek raczej u mnie nie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Ten Maxify wygląda super. I nie jest za wiele droższy od tego HPeka. A w tej starej drukarce to może kwestia oprogramowania? Jak ona nic nie robi to znaczy że program jej nie każe (może). Bo jakby robiła i źle to wtedy wiadomo. Może na "elektroda" by wiedzieli. Za mną chodzi jakaś na A3 atramentówka. W ogóle to faks dzisiaj już na pocztach nie chcą nadawać. Doba maili jest. Zresztą faks można z komputera załatwić.  A zresztą mają i faks te Canony czy HPeki, nawet te niedrogie. Zawsze może warto coś nowego spróbować. Ja do HPeków jestem przekonany. A pewnie jak kupię Canona to się do niego przekonam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...