Jump to content

Problem z drukarką HP laserjet p2015dn


herpervirus

Recommended Posts

Witam, 


po 3 latach nieużywania przeprosiłam się z moją starą, dobrą, kiedyś niezawodną drukarką laserjet p2015dn. Niestety, przy próbie podłączenia do laptopa z systemem windows 10 nie została przez komputer wykryta, mimo zainstalowania odpowiednich sterowników. Spróbowałam podłączyć ją także do komputera stacjonarnego z win xp, gdzie po podłączeniu w programie PCL 6 wyskakuje komunikat, że wykryto podłączenie nowej drukarki, ale po paru minutach wyświetla błąd połączenia. Próbowałam z innymi kablami, wszystkimi portami USB i różnymi wersjami sterowników, a efekt jest zawsze taki sam. Po podłączeniu kablem ethernet do routera żadna z kontrolek przy wejściu do drukarki nie świeci się i żaden komputer nie wykrywa jej w sieci. Dodam, że po włączeniu drukarki dioda oznaczająca gotowość świeci normalnie, mogę też wydrukować stronę self testu. Może ktoś ma pomysł, czy mogę w domowych warunkach zrobić coś, aby przywrócić do normalnego funkcjonowania moją drukarkę? 


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...