Jump to content

Nowe podejście do resetowania liczników OKI (Toner, drum, transfer belt, fuser)?


chronos69

Recommended Posts

Od kilkunastu tygodni jestem użytkownikiem urządzenia wielofunkcyjnego OKI MC342dn. Po kilku atramentówkach miałem dość i sprzęt kupiłem trochę pod wpływem impulsu i okazji. Nie drukuję dużo, ale potrzebuję koloru, a trochę skanów i kserokopii też robię. Poza tym oczarowały mnie duplex i ADF.
Sprzęt jest świetny w każdym aspekcie z poziomu użytkownika, ale... koszty zakupu kompletu oryginalnych tonerów wprawiły mnie w osłupienie. 1300zł za 2,2k stron w czerni i 1,5K w kolorze???

Zamienniki urealniają koszt jednej strony wydruku, ale skoro i tak praktycznie żegnam się z gwarancją to może pójść krok dalej i samemu zasypywać tonery? To już naprawdę wygląda obiecująco.
A może zajechać hardziorem i zainstalować np. OKI C301 RESETTER?

To jednak ingerencja w konstrukcję drukarki i potrzebna pomoc fachowca (choćby posługującego się lutownicą). Niestety nie trafiłem na polską ofertę sprzedaży i ew. montażu. Pomysł zarzuciłem mimo dodatkowych bonusów (liczniki bębna, pasa transferowego i grzałki)
Dzisiaj jednak znalazłem na stronie tureckiego sklepu "dolummarket" inne podejście do tego zagadnienia - to karta (sonsuz) wkładana w miejsce rozszerzeń pamięci (bez lutowania i rozbebeszania całego urządzenia).

http://www.dolummarket.com/Oki-MC332-MC342dnw-Sonsuz-Toner-Drum-Reset-Chip-Cip-SERISI-RENKLI-LASER-SISTEM,PR-26.html
Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem lub widział je w działaniu? Wydaje się bezpieczniejsze od wcześniejszego resettera i niedrogie (ok.100zł)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jak to jest z OKI? Bo HPeki mimo chipa drukują dalej tylko powiadomienie wyskakuje a i to chyba da się obejść dając inny soft, nie z płytki? Ta OKI fajnie wygląda i cenka niska. Ale z tonerami katastrofa zupełna. Za 50 gr w Warszawie kolor strona ksero kosztuje.  to wyjdzie 1zł. Więcej nawet. A na zasypkach by wyszło kolka grosików.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...