Jump to content

HP c5180 problem z drukowaniem czarnych kolorów


airborne82

Recommended Posts

Witam

Mam drukarke jak w temacie i wczoraj chciałem wydrukowac kilka rzeczy i są dziwne kolory wydruku .

Zamiast czarnego mamy coś na wzór jasno brązowego nijak nie przypominajacego odcienia czarnego.

Podejrzewam kłopoty z czarnym tuszem , byc może wężyk doprowadzający czarny tusz się zapowietrzył.

I teraz moje pytanie jak to odpowietrzyc by czarny kolor juz drukował normalnie ?

Jak wyciągniemy kartridż to mamy dwie rurki , jedna na górze i jedna na dole , która służy do odpowietrzenia ?

 

Chyba że inaczej to sie robi i jak poradzic sobie z tym problemem ?

 

 

tutaj screeny jak to wygląda

 

http://zapodaj.net/3c5764aeb595.jpg.html

 

http://zapodaj.net/35c225d4ee98.jpg.html

 

http://zapodaj.net/a5c55ceee660.jpg.html

 

 

Sprawdzałem wydruk samym czarnym kolorem i jestem juz absolutnie pewnien że to wina czarnego koloru gdyż teraz juz nawet nie drukuje tekstu ...

Więc albo sie zapowietrzył albo zatkał układ z czarnym kolorem

 

Czy więcej jak to sie odpowietrza w tej drukarce ?

Link to comment
Share on other sites

Jak można wyczyścić układ od czarnego koloru jeśli cos zaschło ?

Mam namysli ten co jest w środku drukarki a nie sam kartridż bo ten jest w porządku i musiało się zatkac tam gdzie sie wkłada kartridż ... tusze to są 363 i sa dwa wejścia ( rurki ) i która jest do czego ?

Bo myślałem tak zeby podgrzac ten płyn do udrażniania i przy pomocy strzykawki wpompować do urządzenia gdzie pompuje czarny kolor i tak powtórzyć czynnośc kilka razy a jak rozpuści zaschnięty atrament to wypompowac strzykawką nadmiar płynu

 

Tylko czy to dobry pomysł ? I w które wejscie zaaplikowac ? Bo są dwa i którym leci tusz ? górnym czy tym na dole ?

Link to comment
Share on other sites

Jak można wyczyścić układ od czarnego koloru jeśli cos zaschło ?

Mam namysli ten co jest w środku drukarki a nie sam kartridż bo ten jest w porządku i musiało się zatkac tam gdzie sie wkłada kartridż ... tusze to są 363 i sa dwa wejścia ( rurki ) i która jest do czego ?

Bo myślałem tak zeby podgrzac ten płyn do udrażniania i przy pomocy strzykawki wpompować do urządzenia gdzie pompuje czarny kolor i tak powtórzyć czynnośc kilka razy a jak rozpuści zaschnięty atrament to wypompowac strzykawką nadmiar płynu

 

Tylko czy to dobry pomysł ? I w które wejscie zaaplikowac ? Bo są dwa i którym leci tusz ? górnym czy tym na dole ?

Na początek proponuje wykonać kilka razy czyszczenie dysz z poziomu oprogramowania drukarki. Dopiero jak to nie przyniesie efektu próbować fizycznego czyszczenia.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...