Jump to content

SCX-4300


Guest Satrap

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie jaki powinienem zakupic toner, chodzi mi o zamiennik.

Posiadam Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-4300 i kończy mi sie toner startowy, czy powinienem kupic toner z chipem czy bez chipa?? Czytałem że podobnież to urządzenie sie blokuje po wydruku 3000 stron i wtedy trzeba toner z nowym chipem, czy tez sam chip ale przed zamówieniem wolę się poradzić osób znających się na tym.

Prosze o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Najtańszym, najlepszym i jedynym pewnym, aczkolwiek trochę uciążliwym rozwiązaniem jest zmiana oprogramowania w drukarce.

Problem z tymi drukarkami jest ten, o którym Pan wspomniał - blokada przy około 3000 stronie wydruku. Doraźne rozwiązania są dwa:

 

1) Zakup zamiennika bez chipu . Przy założeniu, że toner startowy jest na około 700-1000 stron, to zamiennik (2500 stron) powinien wydrukować się prawie do końca zanim zablokuje się drukarka.

 

2) Zakup zamiennika z chipem. Na razie jednak odradzam ich zakup. Póki co drukarki te są w ciągłej sprzedaży i firma Samsung co chwile zmienia w nich oprogramowanie, a chipy dostępne w tej chwili na rynku jeszcze nie nadążają (najpierw musi pojawić się problem, a później producenci chipów go rozwiązują) za Samsungiem w programowaniu chipów. Podsumowując. Chip może działać , ale w cale nie musi....Niestety, ale producenci chipów nie piszą do jakiego oprogramowania te chipy działają.

 

Najtańszym, najlepszym... etc. rozwiązaniem, jak wspomniałem na wstępie jest przeprogramowanie drukarki. Koszt takiej usługi jest niewielki , a raz na zawsze rozwiąże to problem zliczania wydruków (po każdorazowej wymianie tonera licznik kasuje się ręcznie) i znacząco obniży koszt eksploatacji tego urządzenia.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...