Jump to content

HP Photosmart B210A - Kilka pytań osoby początkującej


dawidxt

Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum - jestem świeżym posiadaczem używanej drukarki jak w tytule. 

Do tej pory drukarkę traktowałem jako zbędny gadżet, ale teraz kiedy już ją kupiłem, chcę o niej wiedzieć jak najwięcej, nie wszystko dla mnie jest jasne w instrukcji jaką odnajduję w necie. Jedna od drugiej różni się niektórymi informacjami. 

Ok wracając do meritum, mam parę pytań odnośnie tego modelu, jak i ogólnego zagadnienia związanego z drukarkami:

 

1. Papier fotograficzny posiada osobną tackę podającą papier i jest ona ograniczona do małego formatu 13 x 18 cm, czy to oznacza, że nie mogę drukować papierem fotograficznym o rozmiarze A4 ze standardowego podajnika, który taki rozmiar obsługuje?

 

2. W jednej ze specyfikacji informacja o gramaturze podstawowego papieru zwykłego to "do 75 g/m²", w innej widnieje informacja "do 90 g/m². W przypadku papieru fotograficznego również są obsługiwane gramatury "do 236 g/m²". Czy to oznacza, że nie mogę kupić sobie papieru lepszej jakości? Liczyłem na papier conajmniej pollux 90g. 

 

3. Jak wspomniałem na starcie kupiłem drukarkę używaną, która przyszła do mnie w oryginalnym pudełku (które leżało bokiem u kuriera). Generalnie któryś z tuszy wylał się i zrobił wyciek z drukarki, którego z grubsza oczyściłem. Drukarka działa, wydruk testowy jednak posiada pewne przebarwienia, widać to szczególnie w kolorze cyanu, który miejscami przechodzi w kolor zielony.

Podgląd: https://imgur.com/a/H5gx4Sh

 

- Czy może to być spowodowane rozlanym tuszem, który pobrudził pozostałe dysze? (dodam, że drukarka ma pusty tusz magenta, nowe tusze dotrą do mnie po świętach). 

- Jeżeli sugerujecie abym oczyścił głowice, to czy możecie mi polecić jakiś dobry nieinwazyjny preparat do tej głowicy, lub głowic HP? 

 

Dodam, że czyszczenie głowicy robiłem 2-3 razy. Natomiast równanie głowic kończy się niepowodzeniem (pewnie przez brakujący tusz magenta)

 

Z góry dziękuję osobie na tyle cierpliwej, która poświęci swój czas na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi na te zawiłe pytania :)

Wesołych Świąt wszystkim!

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, jest to dość stary model drukarki, od dawna nie miałem jej w swoim sklepie, więc ciężko jest przypomnieć, jakie miała funkcje, ale...jeśli chodzi o podajnik do papieru i gramaturę należy sprawdzić, czy jest coś o tym w instrukcji obsługi, lub napisać do producenta. Niestety kupno używanej drukarki ma swoje wady i zalety, nie obejmuje jej gwarancja a za uszkodzenia podczas transportu nie odpowiada sprzedający. W tym wypadku należy dokładnie wyczyścić głowice, polecam płyn do udrażniania, https://www.drtusz.pl/wklady-atramentowe-specjalistyczny-plyn-do-udrazniania-glowic-hp-250-ml-uniwersalny-do-drukarek-hp-p-14267.html?term_auto=p%C5%82yn_hp
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.  Pozdrawiam- DrTusz

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...