Jump to content

Dziwne zachowanie IP7250


mery333

Recommended Posts

 

Hej,

Zakupiłem chwilę temu używanego Canona Pixma IP7250.

O ile drukowanie z górnej kasety przebiega bez problemu to drukowanie z dolnej kasety w formacie A4 to jakaś parodia. Nie byłem w stanie zidentyfikować jaki jest powód takie zachowania z racji że nie znam się na tyle na drukarkach, ale wygląda to tak jakby drukarka używała rolki do pobierania papieru tylko od czasu do czasu.

Po wybraniu opcji drukuj słychać pozostałe rolki,drukarka obraca np tą która wypycha papier na końcu ale jak podejrzałem obserwując dokładnie drukarkę przy pracy, prawie nigdy dolna rolka nie jest używana a to ona wciąga papier do drukarki.

Drukarka nie próbuje nią obracać w rezultacie na komputerze pokazuje się kod 1008 : skończył się papier.

Od czasu do czasu rolka się rzeczywiście uruchamia, ale nie znalazłem reguły kiedy tak się dzieje.

Czego próbowałem:

- wyczyściłem rolki manualnie wielokrotnie alkoholem

- zamieniłem na próbe miejscami rolkę w kasecie dolnej na tą w kasecie górnej

- przewróciłem gumę z rolki na lewą stroną, na pewnych forach pisali że pomaga default_smilies_bigsmile.gif

- zainstalowałem od nowa oprogramowanie i sterowniki z oficjalnej strony producenta

 wyczyściłem rolki kilka razy używając funkcji czyszczenie rolek - o dziwo rolka obraca się poprawnie i ciągnie bardzo mocno co już całkowicie zbiło mnie z tropu ????

 

Papier który podaję drukarce to foto 250g, próbowałem też z kredą 200g też bezskutecznie.

 

Jest tu jakiś expert który potrafi wyjaśnić te czary? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Hej,

 

Dzięki za pomoc z poprzednią sprawą. tamten problem udało się rozwiązać, po tym jak papier się skończył kupiłem zwyczajny papier o mniejszej gramaturze i przez pół roku nic się nie działo, a teraz niestety znowu coś ;/ .

 

Drukowałem sobie normalnie na drukarce i między jedną a drugą kartką (drukuję pojedyńczo) na komputerze wyskoczył mi error B200. Normalnie jak wyczytałem sygnalizowałoby to uszkodzenie głowicy, ale nie wydaje mi się żeby to miało miejsce u mnie bo czasem po włączeniu i wyłączeniu drukarki błąd nie pojawia się natychmiast i wtedy udaje mi się wydrukować jedną kartkę w kolorze na foto w świetnej jakości.

 

Objawy:

 

- drukarka od razu po włączeniu, mimo że nie ma nic w kolejce opuszcza tray, niezależnie od tego ile razy ją właczę i wyłączę za każdym razem pierwsze co robi to opuszcza tray, wcześniej tak nie robiła

- drukarka działa poprawnie chwilę po właczeniu, ale jak dostaje więcej czasu na "przemyślenie" to coś tam potrzeszczy i wyrzuca błąd

- drukarka wydaje dużo dziwnych dźwięków których wcześniej nie wydawała, po otwarciu widzę, ze karetka porusza się w taki sposób jakby się zacinała, porusza się też w linii poziomej wydaje mi się, że wcześniej tego nie robiła

 

Czego próbowałem:

- wyciągnąłem głowicę i wyczyściłem z tuszu w gorącej wodzie, potem wysuszyłem, po tej operacji udało mi się wydrukować stronę w kolorze więc uff nic nie zepsułem, niestety nie pomogło

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...