Jump to content

Problem z drukarką hp photosmart 5520.


Raf145

Recommended Posts

Witam, mam otóż problem z kolorem czarnym. Problem dokładniej ujmując polega na tym,że gdy chce coś wydrukować na czarno to drukarka mi wydaje pustą kartkę ( drukarka pracuje jakby normalnie drukowała). Co ciekawe wydrukowałem stronę diagnostyczną i tam czarny kolor normalnie jest. Dodam, że posiadam tusz zamiennik ( atrament ). Robiłem typowe rzeczy poprzez panel sterowania jak:wyrównanie pojemników, czyszczenie głowicy drukarki. W razie pytań o te zamienniki to są one nowe. Zdjęcie strony diagnostycznej - https://www.fotosik.pl/zdjecie/3c6d593dfd0614fc. Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że parę dni temu rozbierałem ją w celu usunięcia tuszu z wnętrza drukarki. Spowodowane to było tym, że ktoś kiedyś chyba źle włożył tusz i się rozlał po drukarce. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, podaj proszę jeszcze model drukarki.  Piszesz,  że wcześniej tusz się wylał, był to właśnie ten czarny? Możliwe, że wylał się i pojemnik jest pusty. Jeśli to nie wina pojemnika, musisz zanieść drukarkę na serwis, ponieważ zwykłe czyszczenie z poziomu panelu na drukarce, może nie wystarczyć, będzie potrzebne specjalistyczne czyszczenie głowicy.

Link to comment
Share on other sites

Model : photosmart 5524 (5520). Co do tego tuszu to tak wylał się czarny, jednakże po złożeniu dałem nowe tusze wszystkie. Po czym wydrukowałem stronę diagnostyczną ( jest w linku ), myślałem że wszystko jest w normie, lecz gdy chce coś wydrukować np z telefonu albo z laptopa to nie drukuje na czarny kolor. Dziwna sprawa, może to wina oprogramowania ( drukarka ma najnowszą aktualizację) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...