Jump to content

Wielofunkcyjna do domu - Epson L486 czy Brother DCP-T700W


Camelus

Recommended Posts

Cześć,

 

Zastanawiam się nad urządzeniem wielofunkcyjnym do domu (stara atramentówka HPka powoli się "kończy"). Stwierdziłem, że przyda się coś co przy okazji zrobi jakiś skan od czasu do czasu. Chciałbym też żeby eksploatacja była stosunkowo tania, nawet na oryginałach. Jeśli chodzi o drukowanie to jest nieregularne, czasem sporo stron, ale zdarzają się dłuższe przestoje (parę dni na przykład). Zdjęcia drukowane sporadycznie.

 

Z wymagań, które mam, sprzęt musi mieć:

- wydruk kolor

- WiFi

- skaner

 

Myślałem o tym, czy wybrać laser czy atrament, póki co skłaniam się raczej ku atramentom - chyba, że zaproponujecie coś bombowego :)

 

W budżecie ok 1000 PLN namierzyłem dwa sprzęty: Epson L486 i Brother DCP-T700W. Będę wdzięczny za opinie i porady.

Link to comment
Share on other sites

Na upartego (a może nawet wcale nie na upartego) to za tysia można mieć dwie drukarki. Monochromatyczną bez wifi z dupleksem za 475 zł laser (np. Brother DCP-L2500D. Do tego do 500 zł cała gama możliwości atramentówek ze skanerem i wifi. Coś Canona, coś Epsona. Wtedy jak mamy drukować coś czarno-białego to walimy szybko i niezawodnie na laserówce. Przy dość tanich i działających zamiennikach. Wychodzi wtedy grubo poziżej 5 gr za stronę. Na oryginałach może nieco powyżej 10 gr za stronę.

  Ale na laserówce nie zdrukujemy sobie porzadnie zdjęć. Wyjdzie klasa gazetowa nieco. Do zdjęć jednak atramentówka.

A z atramentówek któraś Canon Pixima. Pełno wersji od 270 zł wzwyż. Któryś Epson. HP. Jezeli na atramentówce robimy tylko góra parodniowe przerwy to głowica nie zaschnie (problem powszechny przy długich przestojach).

 Nie mówiąc już o tym że chcąc jedną kupić za ok 1 tys zł to będzie cała gama dobrych rozwiązań. Atramentówki HP, Canon, Brother, Epson.

 A watro tez jednak zacząć "bawić się" w zamienniki, czy to wkładów atramentowych (albo dolewki) czy to tonerów do laserówek. Koszt druku o wiele niższy. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...