Jump to content

Wybór urządzenia wielofunkcyjnego Brother ??


PanczoDragon

Recommended Posts

Witam

Muszę zakupić urządzenie wielofunkcyjne do małego biura. Drukuję miesięcznie od 1500-2500 stron miesięcznie, Na faksie mi nie zależy bo nie używam. Budżet jakim dysonuje to max 900 zł. 

Zastanawiam się nad którymś z modeli:

DCP-L2540DN
MFC-L2700DW

Niby ten MFC-L2700DW ma więcej funkcji ale niewiadomo dlaczego jest często tańszy w internecie od DCP-L2540DN. Orientuje się ktoś dlaczego ??

Czy możecie polecić coś lepszego ?? Który z podanych modeli będzie lepszy ?? 

Czy do tych drukarek Brothera można kupić bez problemu zamiennik za 40-50 zł i będzie on działał od razu po włożeniu czy są jakieś zabezpieczenia ???

O co chodzi z tym resetowaniem bębna ?? Czy trzeba go wymieniać po jakieś ilości stron ?? 

Link to comment
Share on other sites

Bęben ogólnie trzeba wymieniać co naście tysięcy stron. Tutaj idzie bęben DR-2300 na 12000 stron . https://www.doktortusz.pl/beben-zamiennik-dr-2300-do-brother-czarny,p3146 - tutaj zamiennik 2 razy tańszy od oryginału. W tonerach brothera do drukarek laserowych monochromatycznych nie ma chipu, ale jest dźwignia resetująca - można ją łatwo przestawiać. W Brotherach duże znaczenie ma jakość proszku - często najtańsze rozwiązania dają wady wydruku. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tego Brothera DCP-2500D w domu. drukuje wyśmienicie. Druk dwustronny automatyczny. Skanuje super. Mało drukuję bo w domciu. A przy 1500 - 2500 to wyjdzie jeden toner na miesiąc. Tutaj za 79 zł w promocjach. Bęben co kilka tonerów się wymienia. Cena tutaj ok 120 zł. Proszek też mam dedykowany, z instrukcji na You Tube wynika że prosta jest regeneracja. Z tą dźwigienką to jest rewelacja. Brak chipa daje ze plastikowa zębatka jest, przekręci sie po napełnieniu proszkiem i od zera działa.

 Natomiast owszem są drukarki co miewają opinię wręcz perpetum mobile, chyba OKI bywają takie nie do zajechania, że sie zapomina o problemach z drukarkami, ale w OKi z każdą kolejną wersją zabezpieczenie chipowe, z tego co czytam, jest coraz bardziej upierdliwe, że nie toleruje zamienników często.

 Natomiast Brother stoi jak wół : "designed in Japan". Aczkolwiek robione są w Chinach. S tacy co maja zastrzeżenia, ale nieliczni, za to wielu chwali że są super. I dlatego kupiłem i ja. Wiedza niepełna, ale i tak polecam. Niecałe 5 stów nie majątek. Przy 1500 - 2500 kartek na miesiąc to nawet jak po roku by padła to i tak opłaci się nadrukować tyle. A ja wątpię czy padnie po roku. Bęben osobno to też zaleta.

 Papier wkładać po rozluźnieniu go nieco w rękach i uważać żeby jaki spinacz biurowy się nie dostał bo może spalić grzałkę. I niech tłucze i ze 200 tys. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...