Jump to content

Epson sx100 - nie drukuje magenta


BasherX

Recommended Posts

Witam.

Od kilku lat jestem posiadaczem drukarki Epson sx100, i przez te kilka lat - mimo że na zamiennikach - działała świetnie, co prawda niektóre dysze były zatkane, ale wtedy to mi nie przeszkadzało. Dopiero od tygodnia/dwóch nie drukował yellow, magenta i trochę cyan (wyłącznie kopie/druki w czarnym były robione).

A jako że potrzebowałem coś pilnie wydrukować w kolorze, no to czyszczenie systemowe, niestety bez poprawy. Dopiero po zastosowaniu płynu do udrażniania głowic Epson (www.tonerek.pl) wszystkie się przetkały, ale że skończył się tusz (magenta), a w zapasie nie miałem, no to 5 dni przestoju w drukowaniu. Wkładam nowy, test dysz i okazuje się, że nie drukuje kolor. No to dwa czyszczenia programowe i czyszczenie płynem do udrażniania i pomogło tylko na 2 z 3 kolorów, magenta dalej nie tknięta, mimo po wpuszczeniu płynu do głowicy i pozostawieniu na pół godziny też nic. I pytanie czy to zatkana dysza, czy uszkodzony katridż? Obecnie zostało go 30% (na oko). Mam w zapasie jeszcze dwa, ale nie chcę ich zużywać za szybko.

Prosiłbym o szybką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, z tym sobie poradziłem. Wadliwy kartridż i nie pobierał tuszu. Teraz mam kolejne pytanie, co lepsze? Zamienniki po 1,48 zł / szt. + 3,94 zł

Czy

Kartridże samoresetujące (250ml pigmentu, poj. 10ml) za 69,99 zł i później butle z pigmentem (250 ml) za 39,99 - 45,99 zł a wysyłka 9,50 - 12 zł

Co lepiej się opłaca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie mówię że dzień w dzień będę drukował, tylko jak będzie potrzeba, a już wyrzuciłem z 10 kartridży po 18 ml (deklarowana pojemność), a dwa razy tyle czarny. Głównie chodzi mi o oszczędność.

Drukarka nie wykorzystuje całej pojemności kartridża, a resetera nie posiadam i 2-3 ml zostają, a tu mogę całą pojemność wykorzystać i wiem ile jest w rzeczywistości.

Z 5 lat ma ta drukarka, żadko używana, a jak już to ksero lub dokumenty w czarnym.

Ogólnie czy jest sens inwestowania w wieczne kartridże, czy pozostać przy tych za 1,48 zł?

Link to comment
Share on other sites

No dobra, zakłądając, że wybrałem już jakąś opcje (zamienniki lub wieczne kartridże). Tylko teraz pytanie co robić, żeby nie zasychał tusz w dyszach? Drukować jakiś obrazek na A6 raz na dwa dni? Czy co ile wystarczy?

Normalnie to przeważnie coś w czarnym się drukuje, ale jak coś do szkoły potrzebuję, no w ruch idzie kolor, a tu... zatkane dysze...

 

Jeszcze pytanie odnosnie jakości pigmentu w zamiennikach i firmy Ink-Mate. Jeżeli chodzi o zamienniki, to te za 1,50 zł. Który atrament jest leprzy, ten do samodzielnego napełnienia, czy w zamiennikach (a może leją tam tusz barwnikowy?)

 

A, i jeszcze co do systemu, to wyliczyłem, że kupując 4 zestawy (6x kolor + 4x czarny) i 250ml pigmentów (150ml kolor + 100ml czarny), zaoszczędzę jakieś 20 zł na wiecznych kartridżach. Tylko w tym problem, że to jest oszczedność raz na trzy miesiące przy takiej częstotliwosci drukowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...