Jump to content

Zalety zamienników.


ciekawy_24

Recommended Posts

Jak ogólnie wiadomo cena tuszy stanowi największą część kwoty jaką wydajemy na eksploatację drukarki atramentowej. Na naszym rynku dostępne jest jednak wiele zamienników, jakie są więc ich zalety i dlaczego są takie popularne? :

1. Cena : Ponownie napełniane tusze do drukarek są na nawet o 75% tańsze niż te oryginalne, a przy okazji ich pojemność jest znacznie większa!

2. Dostępność : Zamienniki są łatwo dostępne do każego modelu drukarki, zarówno kolorowe jak i czarne.

3. Jakość. Zamienniki nie ustępują jakością oryginałom o ile są ze sprawdzonego źródła, poleca się zamienniki regenerowane w Polsce a nie np. w Chinach gdzie zamienniki robi się masowo z kiepskiej jakości materiałów.

 

A czy są jakieś wady? Praktycznie nie ma, jeśli tylko kupimy je od profesjonalisty który zna się na swoim fachu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja raz się naciąłem, kupiłem zamiennik od gościa na allegro, sprzedawał w bardzo niskiej cenie, dlatego się skusilem i to był błąd ;/ Tusz był jakiś wodnisty i wręcz "spływał" z kartki. Od tej pory nauczyłem się że zamiennik jest owszem sporo tańszy od oryginału ale nie do przesady. Teraz zawsze porównuję sobie ceny zamienników i nie kupuję od sprzedawców z podejrzanie niskimi cenami.
Link to comment
Share on other sites

Ja do tej pory korzystałam z zamienników w drukarkach atramentowych, teraz chcę kupić drukarkę laserową i z tego co patrzyłam na stronie www.doktortusz.pl to tak samo regeneruje się tonery do drukarek laserowych, a myślałam że się nie da :) Jak zakupię drukarkę laserową to z pewnością skorzystam z oferty zamienników i przetestuję :)
Link to comment
Share on other sites

Ja przez długi czas kupywałem oryginalne tusze ponieważ nawet nie zdawałem sobie sprawy że można kupić zamiennik, dopiero kolega podpowiedzial mi że w ten sposób można zaoszczędzić i od tej pory kupuję tylko zamienniki, a do mojej drukarki różnica w cenie to około 50 zł a więc naprawdę sporo.
Link to comment
Share on other sites

Ja się niestety kilka razy naciąłem przy kupnie zamienników ale było to w czasach kiedy miałem atramentówkę i kupywałem tusze - raz nawet dostałem tusz który był po prostu zaschnięty i nie chciał wcale drukować. Potem nauczyłem się żeby kupować zawsze ze sprawdzonego, niekoniecznie najtańszego źródła.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
No ja miałem troszkę przygód z kupowaniem zamienników - na początku przy mojej pierwszej drukarce atramentowej chciałem koniecznie zaoszczędzić i kupiłem zamiennik który był naprawdę śmiesznie tani w porównaniu do oryginału. Wydawał się ok, ale wydrukowałem na nim tylko jakieś 40 stron :D Potem nauczyłem się szukać bardziej zaufanych źródeł i obecnie kupuję tusze/ tonery w sklepie https://www.drtusz.pl/.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...