Jump to content

Brother MFC-J6510DW nie drukuje (kody błędów)


czehoo

Recommended Posts

Witam. Mam drukarkę Brother MFC-J6510DW. Niedawno przeszła czyszczenie głowicy po dłuższym postoju. Po czyszczeniu bardzo ładnie zaczęła drukować. Niestety od pewnego czasu podczas uruchamiania drukarki na wyświetlaczu pojawia mi się komunikat "brak ident.st!". Po około 12 sekundach pojawia się drugi komunikat "Rozpocz.niemożl.49". Zdarzyło mi się również że zamiast komunikatu "rozpocz.niemożl.49" pojawił się komunikat "drukow.niemożl49". Po pojawieniu się tego komunikatu drukarka nie chce zacząć drukować. Skanowanie działa normalnie. Dodam jeszcze że podczas uruchamiania słychać, że coś się kręci itp., a wydawane dzwięki są "normalne" nic nie skrzypi nie piszczy ani nie wydaje dźwięku którego nie było by wcześniej. Z instrukcji obsługi wynika, że jest to mechaniczny problem i że coś znajduje się w środku drukarki co blokuje możliwość drukowania. W związku z powyższym rozebrałem drukarkę i faktycznie znalazłem mały kawałek papieru w okolicach granicznego miejsca gdzie dojeżdża karetka (strona przeciwna miejsca gdzie karetka parkuje). Nic innego nie znalazłem. Po złożeniu drukarki, proces uruchamiania przebiegał jakby dłużej a drukarka wykonała więcej czynności. Słychać było, że karetka przejechała, a wydawany dźwięk był taki jak podczas normalnego drukowania. Niestety po chwili wyskoczył komunikat "Rozpocz.niemożl.49" i przy każdym uruchomieniu pojawia się znowu komunikat "brak ident.st!". Bardzo proszę o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...