Jump to content

Drukarka (laserowa?) - 500-1000 zł


Spider001

Recommended Posts

Witam.

Moja stara atramentówka (HP DeskJet 5150) w ostatnim czasie odmówiła posłuszeństwa. W związku z tym planuję zakup nowej.

Poważnie myślę nad zakupem laserówki z tego względu, iż mam dość problemów z zasychającym tuszem - drukuję stosunkowo mało i w dość nieregularnych odstępach czasowych. Powiedziałbym, że średnio ok. 50-100 kartek na miesiąc, w tym ok. 2/3 czerń, 1/3 kolor. Co daje średnio ~1000 kartek/rok ;). Tak więc osobiście myślałem nad budżetową kolorową laserówką (ewentualnie laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym, choć myślę, że lepszym wyborem byłaby drukarka + tani skaner).

Mój budżet jest dosyć szeroki - 500-1000 zł chociaż nie ukrywam, że 'im mniej tym lepiej' Wink. Chyba, ze wydatek kilkuset zł więcej ma konkretne uzasadnienie - wtedy nie widzę problemu nieco dołożyć do zakupu.

Moje oczekiwania i ich wagi:

1. NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI - 60% - jak najtańsze tonery, a konkretniej ich zamienniki (czerń i kolor), ew. proszek, koszty wymiany bębna. Dostępność zamienników.
2. Jakość wydruku - 30% - na dobrą sprawę wystarczy mi jakość mojej starej atramentówki. Wiem, że wydruk zdjęć z laserówek wychodzi co najwyżej średnio - czy jakość ta przynajmniej dorówna mojej poprzedniej drukarce?
3. Gabaryty - 10% - byłaby super gdyby nie była zbyt duża (wymiary do 48 x 32 x 22 cm) i nie przekraczała 10 kg, choć nie jest to obligatoryjne.

Nie zależy mi na dodatkowych 'ficzerach' typu wifi, karty pamięci, wyświetlacz itp., szybkość druku bez znaczenia. Duplex mile widziany aczkolwiek bez problemu obejdę się również bez niego.

Poświęciłem trochę czasu na przeglądnięcie aktualnej oferty jednak kompletnie nie jestem przekonany co do wyboru (zbyt duża rozbieżność w opiniach). Kilka przewijających się modeli:

- Epson C1700
- Dell C1660W
- Samsung CLP-365W
- Brother HL-3150CDW

- ewentualnie w grę mogłaby wejść atramentówka Epson L110/L210 z nowym systemem uzupełniania atramentu - pytanie tylko jak wygląda kwestia ewentualnego zasychania tuszów - jeżeli prawdopodobieństwo jest takie samo jak w przypadku standardowych atramentówek - raczej odpuszczę ten wybór.

 

* oczywiście czekam również na inne propozycje ;)

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i porady.            

Link to comment
Share on other sites

Swój wybór zawęziłem na tą chwilę do poniższej listy:

- Xerox 6000 / Epson C1700
 - HP CP1025
 - Canon LBP7018c

 

Zauwazylem, ze do dwóch pierwszych pozycji na Allegro dostepne sa tonery w bardzo niskich cenach ~25 zł.

 

http://allegro.pl/drukarki-i-skanery-tonery-123782?order=p&string=HP+CP1025&bmatch=seng-v6-p-2-e-1106

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=xerox+6000&search_scope=category-123782&bmatch=seng-v6-p-2-e-1106

 

Moje pytanie - czy tonery do ~50 zł są coś warte? Dadza rade przy moich niewielkich wymaganiach jakościowych?

 

Osobiscie najbardziej waham się nad Xerox 6000 i HP CP1025. Pierwsza otrzymuje dość dobre opinie dot. jakości wydruków, natomiast HP ma szerszy wybór zamienników. Czy powinienem obawiać sie o dostepnosc tonerow do w/w za kilka lat?

 

Którą wybralibyście Wy? ;) Oczywiście wciąż jestem otwarty na inne propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie Xerox. Nie wiem jak w tym modelu, ale w wielu kolorowych Xerox brak jest zamienników modułu bębna. Nawet w oryginale ciężko go dostać, a koszt wymiany, to nowa drukarka.

 

Hp jest niezłe. Są też zamienniki modułu bębna, więc nie jest to zły wybór.

Canon, to to samo co HP.

 

Zamienniki są i będą. 

 

Ja bym wybrał HP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...