Jump to content

Drukarka laserowa dla małej firmy? Jaką wybrać?


Piter1516

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wyborze drukarki laserowej. Ma służyć jako główna drukarką w małej firmie, drukowane jest ok 3000 str. miesięcznie. Drukarka jest wykorzystywana głównie do drukowania na zwykłym papierze lub etykietach samoprzylepnych. Do tej pory urządzenia jakie były wykorzystywane do hp 1320 i hp 1102. W tym momencie urządzenia maja problem w pobieraniu etykiet więc potrzebuje kupić coś nowego. Kwota jaką chce przeznaczyc to ok 1000zł. Urządzenie jakie mnie interesuje musi mieć dość niski koszt utrzymania. Zawsze używałem drukarek z firmy hp byc może inne są lepsze więc bardzo prosze o pomoc. Fajnie by było jak urządzenie by miało skaner i ksero ale nie wiem, czy ta kwota na taką drukarke nie jest za niska. W grę wchodzi drukarka laserowa kolorowa lecz nigdy nie miałem z nimi styczności i nie wiem jak wygląda koszt utrzymania takiej drukarki. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to również prosze o podpowiedz. Drukarka nie musi mieć wifi itp lecz napewno w tej cenie drukarki juz to maja w standardzie

 

Bardzo prosze o pomoc w zakupie.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Szczerze mówiąc to urządzenia, które Pan posiada są bardzo dobre. Koszt naprawy tych urządzeń nie powinien przekroczyć 100 zł/szt. Najprawdopodobniej trzeba tylko wymienić gumę podającą papier.

 

Jeżeli jednak chce się Pan zdecydować na zakup nowego urządzenia, to pierwsze pytanie brzmieć powinno czy drukuje Pan w kolorze te etykiety?

Laserowe kolorowe drukarki (w większości) mają to do siebie, że nawet jak będzie Pan drukował tylko w czerni to chip będzie zliczał wydruki stron kolorowych. Siłą rzeczy tanie to w eksploatacji  nie będzie....

 

Druga sprawa to to, że 1000 zł na kolorowe urządzenie wielofunkcyjne to trochę za mało ;)

 

Jeżeli zaś chodzi o monochromatyczne urządzenia, to tutaj wachlarz jest dość szeroki i za 1000 zł, to rzeczywiście jest w czym wybierać. Poczynając od HP M1132 (to te same tonery co w P1102), poprzez HP LaserJet Pro M125nw, a na najprostszym, ale też bardzo dobrym Canon i-SENSYS MF3010 kończąc. A to tylko przykłady.

 

Ja jednak, na Pana miejscu, raz jeszcze zerknąłby na moje pierwsze zdanie i poważnie wziął pod uwagę wariant z naprawą. Z której strony nie zerknąć będzie to opcja i najtańsza, i najlepsza.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

Dziekuję za odpowiedź. Ma Pan rację i w Hp 1102 wymienie gume pobierającą papier lecz hp 1320 ma już dość i tak jest zmuszony kupić coś nowego. Hp 1102 jest dośc dobrą drukarką tylko odnosze wrażenie, że raczej nadaje sie bardziej do uzytku domowego niz do biura. Interesuje mnie coś bardziej profesjalnego. Podał Pan urządzenia wielofunkcyjne. Nie jest to dla mnie konieczne bo mam ksero oddzielne. Czy mogłby mi Pan polecić drukarke laserowa?. W poprzednich drukarkach o których wspomniałem miałem równiez problem, że na etykietach samoprzylepnych tusz wystarczyło przetrzeć i sie pomału zcierał. Być może jest to problem listwy zgrzewającej lub poprostu słabej jakości zamienników.


Z góry dziekuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

To jeżeli to nie musi być wielofunkcyjne urządzenie, a wystarczy sama drukarka, to powiem tylko o niej - HP 2035. Brać, póki jest dostępna. Proszę zerknąć na cene zamienników. A sama drukarka to też kawał solidnego sprzętu.

 

Z Brotherami bym uważał. Wprawdzie zamienników nie brakuje (są trochę droższe), ale co jakiś czas (4-5 wymian tonera, w zależności od modelu drukarki)  być może trzeba będzie wymienić dodatkowo bęben. A to dodatkowy koszt, który w przypadku wymienionego przeze mnie HP odpada.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...